ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է համատեղ նախագիծը BirthLink-ի հետ
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ BirthLink ՀԿ տնօրեն Քեթի Մելորն այսօր այցելել են Երեւանի պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության եւ գինեկոլոգիայի ինստիտուտ:
Արդեն չորս տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցում է BirthLink ՀԿ-ին` նորածինների մահացության ցուցանիշը Հայաստանում կրճատելու ուղղությամբ: Այս տարիների ընթացքում ընդհանուր առմամբ շուրջ 298 մլն դրամ արժողությամբ սարքավորումներ են հատկացվել Հայաստանի 23 հիվանդանոցների:
«Birthlink կազմակերպության հետ մեր համատեղ նախագիծը շարունակվում է, որովհետեւ յուրաքանչյուր նորածին երեխա արժանի է ունենալու ապրելու հնարավորություն: Այս բուժհաստատությունում բուժվում են երեխաներ Հայաստանի բոլոր շրջաններից, եւ այսօր այն պատրաստ է փրկել ավելի շատ մարդկային կյանքեր: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հպարտ է լինել այնպիսի նախագծերի կողքին, որոնք կյանք են պարգեւում մեր երկրին եւ ավելի լավ կյանքի հույս են ներշնչում»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:23 | 20.10.11 | Новости | 3907
Ереван/Медиамакс/. Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и директор общественной организации BirthLink Кети Мелор посетили сегодня Ереванский институт перинтологии, акушерства и гинекологии.
ВиваСелл-МТС уже четвертый год содействует общественной организации BirthLink с целью снизить уровень смертности среди новорожденных. За эти годы 23 больницам Армении было выделено оборудование почти на 298 млн. драмов.
“Наш совместный с организацией Birthlink проект продолжается, так как каждый новорожденный ребенок достоин права на жизнь. В этих клиниках проходят лечение дети из всех областей Армении, и сегодня они готовы спасать больше детских жизней. ВиваСелл-МТС с гордостью поддерживает проекты, которые дарят жизнь нашей стране, и вселяют надежду на лучшую жизнь”,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.