ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է համատեղ նախագիծը BirthLink-ի հետ
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ BirthLink ՀԿ տնօրեն Քեթի Մելորն այսօր այցելել են Երեւանի պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության եւ գինեկոլոգիայի ինստիտուտ:
Արդեն չորս տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցում է BirthLink ՀԿ-ին` նորածինների մահացության ցուցանիշը Հայաստանում կրճատելու ուղղությամբ: Այս տարիների ընթացքում ընդհանուր առմամբ շուրջ 298 մլն դրամ արժողությամբ սարքավորումներ են հատկացվել Հայաստանի 23 հիվանդանոցների:
«Birthlink կազմակերպության հետ մեր համատեղ նախագիծը շարունակվում է, որովհետեւ յուրաքանչյուր նորածին երեխա արժանի է ունենալու ապրելու հնարավորություն: Այս բուժհաստատությունում բուժվում են երեխաներ Հայաստանի բոլոր շրջաններից, եւ այսօր այն պատրաստ է փրկել ավելի շատ մարդկային կյանքեր: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հպարտ է լինել այնպիսի նախագծերի կողքին, որոնք կյանք են պարգեւում մեր երկրին եւ ավելի լավ կյանքի հույս են ներշնչում»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:23 | 20.10.11 | News | 3856
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and BirthLink NGO director Kathy Mellor visited the Yerevan Institute of Perinatology, Obstetrics and Gynecology today.
For the fourth year now VivaCell-MTS supports BirthLink NGO in its efforts to reduce the level of infant mortality in our country. Within this period of time, the equipment for a total of about AMD 298 million has been installed in 23 medical centers of Yerevan and the regions. The specialists say the positive results are already obvious.
“Our joint project with BirthLink continues because we believe in life and we believe that every new born deserves to be given the chance to be alive. This hospital receives cases from all over Armenia and today it ready to help saving more lives. VivaCell-MTS is happy to be a part of a project that injects life to our country and that gives hope for a better life”, says VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.