17:39 | 24.10.11 | Նորություններ | 4045
Երեւան/Մեդիամաքս/. Տավուշի մարզի Տավուշ գյուղում բացվել է գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոն, որը հիմնվել է Orange-ի, «Շեն» բարեգործական կազմակերպության եւ համայնքի համատեղ ջանքերով:
1800 բնակիչ ունեցող այս գյուղում բացված համակարգչային սրահը համալրված է 6 համակարգչով, տպիչ/սկաներով, Orange-ի Flybox երթուղիչով, ինչը գյուղի բնակիչներին հնարավորություն է տալու ոչ միայն կապի մեջ լինել աշխարհի հետ, այլ նաեւ մասնակցել համակարգչային դասընթացներին:
Նախագծի համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է 2,348,860 դրամ:
«Մենք հեռահաղորդակցության ծառայություններ ենք մատուցում, եւ մեր աշխատանքի նպատակն ու առաքելությունն է հաղորդակցման նորագույն միջոցները հասցնել բոլորին: Այս գիտակցությամբ ենք կառուցել ընդարձակ 3G+ ցանց եւ գերարագ ինտերնետը հասցրել մինչեւ սահմանամերձ բնակավայրեր: Կարծում ենք, որ հեռավոր բնակավայրերի բնակիչներին տալով մուտք դեպի ժամանակակից տեխնոլոգիաների աշխարհ` մենք ոչ միայն հեշտացնում ենք նրանց կյանքը, կրճատում հեռավորությունները մտերիմների միջեւ, այլեւ թույլ ենք տալիս շատ առումներով ունենալ նույն հնարավորությունները, ինչ մայրաքաղաքի բնակիչներն ունեն», - ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO
Yerevan/Mediamax/. A modern computer center, furnished with broadband internet, was opened in Tavush village of Tavush region with joint efforts of Orange, “Shen” NGO and the local community.
The newly opened computer center of the village having 1800 inhabitants is equipped with 6 computers, printer/scanner, Orange Flybox router and comfortable furniture, which will enable the inhabitants not only to be connected with the world, but also to participate in computer courses.
For implementation of this project Orange has allotted total AMD 2,348,860.
“We are a telecommunication company, and the objective and mission of our business is to make state-of-art communication means accessible to everyone. To this end we have built a large 3G+ network and made broadband internet accessible even to the borderline settlements. We believe that by providing access to the inhabitants of remote settlements to the world of state-of-art technologies, we not only make their life easier, the distance between their friends and relatives shorter, but also enable them in many respects to enjoy the same benefits as the inhabitants of Yerevan. One of the fundamentals at the heart of the philosophy of our corporate social responsibility is to make our technologies serve the idea of inclusion and development of remote communities”, said Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO.