17:39 | 24.10.11 | Նորություններ | 4045
Երեւան/Մեդիամաքս/. Տավուշի մարզի Տավուշ գյուղում բացվել է գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոն, որը հիմնվել է Orange-ի, «Շեն» բարեգործական կազմակերպության եւ համայնքի համատեղ ջանքերով:
1800 բնակիչ ունեցող այս գյուղում բացված համակարգչային սրահը համալրված է 6 համակարգչով, տպիչ/սկաներով, Orange-ի Flybox երթուղիչով, ինչը գյուղի բնակիչներին հնարավորություն է տալու ոչ միայն կապի մեջ լինել աշխարհի հետ, այլ նաեւ մասնակցել համակարգչային դասընթացներին:
Նախագծի համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է 2,348,860 դրամ:
«Մենք հեռահաղորդակցության ծառայություններ ենք մատուցում, եւ մեր աշխատանքի նպատակն ու առաքելությունն է հաղորդակցման նորագույն միջոցները հասցնել բոլորին: Այս գիտակցությամբ ենք կառուցել ընդարձակ 3G+ ցանց եւ գերարագ ինտերնետը հասցրել մինչեւ սահմանամերձ բնակավայրեր: Կարծում ենք, որ հեռավոր բնակավայրերի բնակիչներին տալով մուտք դեպի ժամանակակից տեխնոլոգիաների աշխարհ` մենք ոչ միայն հեշտացնում ենք նրանց կյանքը, կրճատում հեռավորությունները մտերիմների միջեւ, այլեւ թույլ ենք տալիս շատ առումներով ունենալ նույն հնարավորությունները, ինչ մայրաքաղաքի բնակիչներն ունեն», - ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

Гендиректор Orange Бруно Дютуа
Ереван/Медиамакс/. В деревне Тавуш Тавушской области открылся оснащенный сверхбыстрым интернетом современный компьютерный центр, основанный совместными усилиями Orange, благотворительной организации “Шен” и общины.
Компьютерный центр в селе, имеющем 1800 жителей, оснащен 6 компьютерами, принтером/сканером и маршрутизатором Orange Flybox, что даст возможность жителям села не только быть на связи с миром, но также участвовать в компьютерных занятиях.
На реализацию проекта Orange выделил в целом 2 млн. 348 тыс. 860 драмов.
“Мы предоставляем телекоммуникационные услуги, и целью и миссией нашей деятельности является довести новейшие телекоммуникационные средства до всех. Именно осознавая это, мы построили широкую сеть 3G+ и довели сверхбыстрый интернет до приграничных районов. Думаем, что предоставив возможность входа жителей приграничных районов в мир современных технологий, мы не только облегчаем им жизнь, но также позволяем иметь те же возможности, что есть у жителей столицы”,- сказал гендиректор Orange Бруно Дютуа.