18:39 | 28.10.11 | Նորություններ | 3103
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը Beeline) 2011թ-ի սեպտեմբերին իր ցանցում գրանցել է տրաֆիկի ռեկորդային հոսք. ամսվա ընթացքում ընկերության ինտերնետ-բաժանորդներն օգտագործել են 2.5 պետաբայթ ինտերնետ-տրաֆիկ (1 պետաբայթը հավասար է 1024 տերաբայթի կամ 1.05 մլն գիգաբայթի):
2010-ի սեպտեմբերի համեմատությամբ շարժական ինտերնետի տրաֆիկի ծավալն աճել է 4.5 անգամ,  իսկ Hi-Line լայնաշերտ ինտերնետ ծառայության բաժանորդներն անցյալ ամսվա ընթացքում օգտագործել են 2400 ՏԲ տրաֆիկ, որը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ շատ է ավելի քան 2.5 անգամ, հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, հավելելով, որ Beeline ցանցում շարժական եւ ֆիքսված ինտերնետի ընդհանուր տրաֆիկի ծավալն անցած տարվա սեպտեմբերի համեմատ աճել է գրեթե 3 անգամ:
«Հայաստանում ինտերնետի սպառման աճի ռեկորդային ցուցանիշներն ակնհայտորեն խոսում են երկրում ինտերնետ թափանցելիության աննախադեպ աճի մասին: Շնորհիվ կապի միասնական օպերատոր «ԱրմենՏել» ընկերության մենք այսօր հպարտությամբ փաստում ենք, որ Հայաստանը տարածաշրջանային առաջատարն  է հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացման գործընթացում:  Beeline ինտերնետ ծառայություններն այսօր Հայաստանյան շուկայում ամենշահավետ եւ ամենապահանջվածն են սպառողների կողմից», - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

18:39 | 28.10.11 | Новости | 3146
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) в сентябре 2011 года зарегистрировал рекордный объем трафика, переданного в сети компании: абоненты интернет-услуг компании использовали 2,5 петабайта интернет-трафика (1 петабайт равен 1024 терабайтам или 1.05 млн гигабайтам).
По сравнению с сентябрем 2010 года объем мобильного интернет-трафика увеличился в 4,5 раза,  а абоненты услуги широкополосного Интернета Hi-Line за прошлый месяц сгенерировали более 2400 ТБ трафика, что более чем в 2,5 раза превышает показатель за аналогичный период прошлого года, сообщили в компании, добавив, что суммарный трафик в мобильной и фиксированной сетях Beeline за год вырос практически в 3 раза.
«Рекордные цифры роста трафика в Армении подтверждают беспрецедентное увеличение уровня проникновения Интернет в стране. Именно благодаря универсальному оператору - компании «АрменТел» мы сегодня с гордостью говорим о том, что Армения является региональным лидером по темпам развития индустрии телекоммуникаций. Интернет-услуги Beeline сегодня являются самым востребованным и выгодным продуктом на рынке телекоммуникаций страны», – сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.