11:00 | 31.10.11 | Նորություններ | 4149
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ ինտերնետն այսօր սովորական հայ ընտանիքի համար դարձել է կյանքի անբաժանելի մաս:
Վարչապետն ասել է այս մասին հոկտեմբերին 30-ին կայացած մամուլի ասուլիսում` ՀՀԿ Տնտեսական կոնֆերանսի ժամանակ:
«Մենք իրականացրել ենք օրենսդրական փոփոխություններ, ընդունել բազմաթիվ նորմատիվային ակտեր,  հանձնարարականներ են տրվել բոլոր գերատեսչություններին` վերացնելու համար այն գործառույթները, որոնք խոչընդոտում են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանը: Եթե ընդամենը երեք տարի առաջ մենք ունեինք 80 հազար ինտերնետից օգտվող, ապա այսօր այդ թիվը կազմում է 350 հազար: Սա հանրության բավական լուրջ զանգված է: Ինտերնետն այսօր սովորական ընտանիքի համար դարձել է անբաժանելի մաս», - ասել է կառավարության ղեկավարը:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan
Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan said that internet has become an inseparable part of life of an Armenian family.
The PM said this at a press conference within the framework of the Economic Conference of the Republican Party of Armenia, October 30, Mediamax reports.
“We made legislative changes, adopted numerous normative acts and instructed all institutions to eliminate the obstacles for the development of information technologies. If 3 years ago we had 80 thousand internet users, today this figure makes 350 thousand. This is a serious part of the society. Internet has become an inseparable part of life of an Armenian family,” Tigran Sargsyan said.