10:38 | 10.11.11 | Նորություններ | 4094
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ BirthLink ՀԿ տնօրեն Քեթի Մելորը հատուկ սարքավորումներ են փոխանցել Շիրակի մարզի Մարալիկի եւ Արթիկի հիվանդանոցների նորածնային խնամքի բաժանմունքներին:
«Նորածնային խնամքի ծրագրի շրջանակներում սա մեր երկրորդ այցելությունն է Շիրակի մարզ: Անցյալ տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նմանատիպ սարքավորումներ է տրամադրել Գյումրիի երկու ծննդատան: Վստահ ենք, որ այն կօգնի նվազեցնել նորածնային մահացության ցուցանիշը: Այս նախագիծը նպատակ ունի շրջաններում բժշկական ծառայությունը դարձնել առավել մատչելի` զգալիորեն նվազեցնելով բնակավայրերից Երեւանի հիվանդանոցներ մանուկների տեղափոխման անհրաժեշտությունը »,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը չորս տարի շարունակ համագործակցում է «BirthLink» ՀԿ հետ` նպաստելով Հայաստանում մանկական մահացության մակարդակի նվազեցմանն ուղղված ծրագրերի իրականացմանը: Այս ժամանակահատվածում, Երեւանի եւ մարզերի 23 բժշկական կենտրոնում տեղադրվել է մոտ 298 մլն դրամ ընդհանուր արժողության սարքավորում:

10:38 | 10.11.11 | Новости | 4187
Ереван/Медиамаь/. Генаральный директор VivaCell-MTS Ральф Йирикян и председатель ОО BirthLink Кети Мелор передали специальное оборудование отделениям ухода за новорожденными больниц городов Маралик и Артик Ширакской области.
«В рамках программы ухода за новорожденнымы это наш второй визит в Ширакскую область. В прошлом году VivaCell-МТС предоставила подобное оборудование двум роддомам Гюмри. Мы уверены, что это поможет снизить уровень смертности среди новорожденных», - отметил Ральф Йирикян.
VivaCell-MTS уже 4 года сотрудничает с общественной организацией BirthLink, способствуя реализации программ, направленных на снижение уровня смертности среди новорожденных. За этот период в 23 медицинских центрах Еревана и областей Армении было установлено оборудование на общую сумму в 298 млн драмов.