13:29 | 23.11.11 | Նորություններ | 4055
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ակադեմիա» ցուցասրահում տեղի ունեցավ Ֆրիտյոֆ Նանսենի 150-ամյակին նվիրված պատկերագրքի շնորհանդեսը, ինչպես նաև մեծ մարդասերի հոբելյանին նվիրված ցուցահանդեսի փակման արարողությունը:
Ցուցահանդեսին ներկայացված հայ դասական և ժամանակակից գեղանկարիչների 48 աշխատանք` նվիրված Նոբելյան մրցանակի դափնեկիր, բեվեռախույզ, գիտնական և հայ ժողովրդի բարեկամ Ֆրիտյոֆ Նանսենին ներառվել է «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ տպագրված պատկերագրքում:
«ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական քաղաքականության շրջանակում մեծ ուշադրություն է դարձվում այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են զարգացնելու մշակույթին և կրթական ոլորտը: Այս բոլոր ծրագրերն իրականացվում են «Beeline հանուն պայծառ ապագայի» կարգախոսի ներքո: Համոզված եմ, որ հայ ժողովուրդը երախտիքով կհիշի մեծ մարդասեր Նանսենին, իսկ այս գիրքն ուղեցույց կհանդիսանա աճող սերնդի համար` օգնելով էլ ավելի խորը զգալ և ընկալել նրա մեծությունը և փոխանցել այն իրենց ժառանգներին»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

13:29 | 23.11.11 | News | 4048
Yerevan/Mediamax/. The closing ceremony of an exhibition dedicated to the 150th anniversary of Fridtjof Nansen as well as the presentation of an illustrated catalogue of works devoted to the great humanist was held in Yerevan “Academy” Art Gallery.
The illustrated edition, published with the support of “ArmenTel” company, comprises 48 works of Armenian classics and contemporary artists, who were presented at the exhibition, dedicated to Noble Prize Peace laureate, scientist, polar explorer and Armenia’s friend.
“The corporate social responsibility strategy of “ArmenTel” focuses on programs aimed at the support and development of culture and education. They are all united under one slogan – “Bright future with Beeline”. I believe the Armenian people will remember Nansen over many centuries and the book will be a guide for the growing generation. It will help our children feel deeper the greatness of deeds of the outstanding humanist and pass his heritage on to his descendants,” said Igor Klimko, “ArmenTel” CEO.