13:29 | 23.11.11 | Նորություններ | 4055
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ակադեմիա» ցուցասրահում տեղի ունեցավ Ֆրիտյոֆ Նանսենի 150-ամյակին նվիրված պատկերագրքի շնորհանդեսը, ինչպես նաև մեծ մարդասերի հոբելյանին նվիրված ցուցահանդեսի փակման արարողությունը:
Ցուցահանդեսին ներկայացված հայ դասական և ժամանակակից գեղանկարիչների 48 աշխատանք` նվիրված Նոբելյան մրցանակի դափնեկիր, բեվեռախույզ, գիտնական և հայ ժողովրդի բարեկամ Ֆրիտյոֆ Նանսենին ներառվել է «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ տպագրված պատկերագրքում:
«ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական քաղաքականության շրջանակում մեծ ուշադրություն է դարձվում այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են զարգացնելու մշակույթին և կրթական ոլորտը: Այս բոլոր ծրագրերն իրականացվում են «Beeline հանուն պայծառ ապագայի» կարգախոսի ներքո: Համոզված եմ, որ հայ ժողովուրդը երախտիքով կհիշի մեծ մարդասեր Նանսենին, իսկ այս գիրքն ուղեցույց կհանդիսանա աճող սերնդի համար` օգնելով էլ ավելի խորը զգալ և ընկալել նրա մեծությունը և փոխանցել այն իրենց ժառանգներին»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

13:29 | 23.11.11 | Новости | 4135
Ереван/Медиамакс/. В ереванской галерее искусств «Академия» состоялась церемония закрытия выставки, приуроченной к 150-летию Фритьофа Нансена, а также презентация иллюстрированного каталога художественных произведений, посвященных великому гуманисту.
В иллюстрированное издание, опубликованное при поддержке компании «АрменТел», вошли 48 работ армянских классиков и современных художников, которые были представлены на выставке, посвященной лауреату Нобелевской премии мира, ученому-полярнику и другу армянского народа.
«В стратегии корпоративной социальной ответственности компании «АрменТел» центральное место занимают программы, направленные на поддержку и развитие культуры и образования. Все они объединены девизом «Яркое будущее с Beeline». Я уверен, что армянский народ с благодарностью будет помнить Нансена на протяжении многих веков, а книга станет путеводителем для подрастающего поколения, поможет нашим детям еще глубже прочувствовать величие подвига знаменитого гуманиста и передать его наследие своим потомкам», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.