14:15 | 01.12.11 | Նորություններ | 4764
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Արմենիա Դեյթաքոմ քամփնի» (ADC) ՓԲԸ-ն այսօր հայտարարել է, որ շարունակում է դիվերսիֆիկացնել իր ծառայությունների շրջանակն ու աշխարհագրությունը:
«Այդ նպատակով «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ը ֆինանսական միջոցներ է տրամադրել ընկերությունը»,- ասվում է ADC-ի հաղորդագրությունում:
«Վարկի շրջանակներում կֆինանսավորվեն ընկերության հիմնական միջոցների ձեռք բերման եւ արդիականացման ծախսերը, ինչպես նաեւ կընդլայնվի մատուցվող ծառայությունների շրջանակը: Տվյալ ֆինանսավորումը ընկերությանը հնարավորություն կտա բարձրացնել որակը եւ ընդլայնել կորպորատիվ եւ մանրածախ հաճախորդներին մատուցվող ծառայություների շրջանակն ու աշխարհագրությունը»,- ասվում է մամուլի հաղորդագրությունում:
ADC-ի մամուլի հաղորդագրության մեջ ոչինչ չի ասվում շուկայի մեկ այլ մասնակցի հետ միաձուլման մասին, ինչպես դա նշված էր «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի` այսօր ավելի վաղ տարածված մամուլի հաղորդագրությունում:

14:15 | 01.12.11 | Новости | 4759
Ереван/Медиамакс/. ЗАО «Армениан Дейтаком Компани» (ADC) заявило сегодня, что продолжает диверсифицировать спектр и географию предоставляемых услуг.
«Для этих целей Компании было предоставлено финансирование со стороны ЗАО «Банк ВТБ (Армения)»», - говорится в пресс-релизе ADC.
«В рамках кредитного лимита будут профинансированы затраты на приобретение и модернизацию основных средств Компании, а также расширение спектра предоставляемых услуг. Данное финансирование позволит Компании повысить качество и расширить спектр, а также географию услуг, предоставляемых корпоративным и розничным клиентам», - говорится в пресс-релизе.
В пресс-релизе ADC не говорится о намерении слиться с другим участником рынка, о чем упоминалось в распространенном ранее сегодня пресс-релизе ЗАО «Банк ВТБ (Армения)».