14:15 | 01.12.11 | Նորություններ | 4764
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Արմենիա Դեյթաքոմ քամփնի» (ADC) ՓԲԸ-ն այսօր հայտարարել է, որ շարունակում է դիվերսիֆիկացնել իր ծառայությունների շրջանակն ու աշխարհագրությունը:
«Այդ նպատակով «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ը ֆինանսական միջոցներ է տրամադրել ընկերությունը»,- ասվում է ADC-ի հաղորդագրությունում:
«Վարկի շրջանակներում կֆինանսավորվեն ընկերության հիմնական միջոցների ձեռք բերման եւ արդիականացման ծախսերը, ինչպես նաեւ կընդլայնվի մատուցվող ծառայությունների շրջանակը: Տվյալ ֆինանսավորումը ընկերությանը հնարավորություն կտա բարձրացնել որակը եւ ընդլայնել կորպորատիվ եւ մանրածախ հաճախորդներին մատուցվող ծառայություների շրջանակն ու աշխարհագրությունը»,- ասվում է մամուլի հաղորդագրությունում:
ADC-ի մամուլի հաղորդագրության մեջ ոչինչ չի ասվում շուկայի մեկ այլ մասնակցի հետ միաձուլման մասին, ինչպես դա նշված էր «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի` այսօր ավելի վաղ տարածված մամուլի հաղորդագրությունում:

Yerevan/Mediamax/. “Armenia Datacom Company” CJSC (ADC) announced today that it continues diversification of its service offering and geography.
“VTB Bank (Armenia) CJSC provided financing for these purposes,” the press release issued by ADC reads.
“Within the framework of the credit limit, the financing will be used for the acquisition and modernization of the property, plant and equipment of the Company, and scaling the service offering network of “Armenian Datacom Company” CJSC. This financing will allow the Company to raise the quality and expand the range as well as geography of service offering to corporate and residential customers,” the press release reads.
The press release makes no mention of the merger with another market participant, which was announced by “VTB Bank (Armenia) CJSC in a press release earlier this morning.