Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը համագործակցության ծավալուն ծրագիր է սկսում Գավառի պետական համալսարանի հետ: Կնքված համաձայնագրի շրջանակում Orange-ի` բարձր որակավորում ունեցող աշխատակիցները մասնագիտական եւ վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար, ինչպես նաեւ կներգրավվեն համալսարանի ուսումնական ծրագրի կազմման գործընթացին` որպես խորհրդատուներ :
«Գավառի համալսարանով մենք ամփոփում ենք 2011թ. կարեւոր փուլ, որի ընթացքում համագործակցություն սկսեցինք Հայաստանի 9 բուհերի հետ: Համագործակցության համաձայնագրերը նախատեսում են ինչպես գործատու-համալսարան սերտ կապեր` ուսանողներին ավելի հեշտությամբ աշխատանքային աշխարհ ընդունելու նպատակով, այլ նաեւ օգնություն լավագույն ուսանողներին, ովքեր դժվարանում են լուծել բարձրագույն կրթության ֆինանսական դժվարությունները: Ուրախությամբ եմ նշում, որ դրանց մեծ մասը մարզային համալսարաններ կամ մարզային մասնաճյուղեր են, քանի որ մարզերի ուսանողներն ավելի շատ կարիք ունեն մեր աջակցությանը` լավ կարիերա մեկնարկելու համար»,- ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերությունն իր բարեգործական կառույցի` Orange Հիմնադրամի միջոցով Գավառի համալսարանին փոխանցել է 1 միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի արդեն ընտրված 8 ուսանողների ուսման վարձի մարմանը: Ուսանողներն ընտրվել են համալսարանի առաջարկով` հիմնվելով երկու հիմնական չափանիշների վրա. ուսանողի ընտանիքի սոցիալական վիճակ եւ ուսանողի առաջադիմություն:
2011թ. երկրորդ կիսամյակի ընթացքում Orange-ը համագործակցության հուշագրեր է ստորագրել Հայաստանի 9 համալսարանների հետ:
Հուշագրերի շրջանակներում արդեն կազմակերպվել են մասնագիտական եւ վերապատրաստման դասընթացներ ուսանողների համար, իրականացվել է այցեր ընկերության տարբեր բաժիններ, ստեղծվել են 4 Wi-Fi անկյուններ, որոնց շնորհիվ ուսանողներն ու դասախոսներն այսօր կարող են օգտվել իրենց բուհի ամենամարդաշատ վայրում տեղադրված անվճար Orange Wi-Fi ինտերնետից: Ընդհանուր հաշվով տրամադրվել է կրթաթոշակ 62 ուսանողի, հիմնականում` մարզային համալսարաններում:

13:24 | 21.12.11 | Новости | 4078
Ереван/Медиамакс/. Orange начинает объемную программу сотрудничества с Гаварским государственным университетом. В рамках заключенного соглашения высококвалифицированные сотрудники Orange проведут занятия по переподготовке со студентами, а также будут вовлечены в качестве советников в процесс составления учебной программы университета.
«Гаварским университетом мы подытоживаем важный этап 2011 года, в течение которого мы начали сотрудничество с 9 вузами Армении. Соглашения о сотрудничестве предусматривают тесные связи работодатель-вуз, с целью принятия студентов на работу, а также содействия лучшим студентам, которым трудно оплачивать обучение. С радостью отмечаю, что их большая часть – региональные вузы либо филиалы, так как эти студенты больше нуждаются в нашем содействии для того, чтобы начать карьеру”, - сказал генеральный директор Оранж Армения Бруно Дютуа.
Посредством своей благотворительной организации – Фонда Orange - компания передала Гаварскому университету 1 млн. драмов, которые будут выделены для оплаты обучения уже отобранных 8 студентов. Студенты были отобраны по предложению вуза, основываясь на двух основных факторах: социальное состояние семьи студента и его прогресс.
В течение второго полугодия 2011 года Orange подписал меморандумы о сотрудничестве с 9 вузами.
В рамках меморандумов были организованы занятия по переподготовке для студентов, визиты в различные отделы компании, открыты 4 уголка Wi-Fi, благодаря которым студенты и преподаватели в самом людном месте своего вуза смогут пользоваться бесплатным интернетом Orange Wi-Fi. В целом 62 студентам были выделены стипендии, в основном в областных вузах.