18:29 | 29.12.11 | Նորություններ | 4402
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ընդառաջ է գնացել «Քանաքեռ-Զեյթուն» ԲԿ-ի ակնաբուժական կլինիկայում արմատական բարեփոխումներ կատարելու քաղաքապետարանի նախաձեռնությանը` հատկացնելով 50 միլիոն դրամ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է աջակցել սոցիալական այն խմբերին, որոնք առավել կարիք ունեն ուշադրության: Հավատալով, որ բոլոր մարդիկ որակյալ բուժօգնություն ստանալու հավասար իրավունք ունեն, մեր ընկերությունը պատրաստակամորեն կանգնեց քաղաքապետարանի այս նախաձեռնության կողքին: Այս բուժհաստատությունը հիմնականում սպասարկում է թոշակառուների եւ ծանր սոցիալ-տնտեսական պայմաններում ապրող մեր հայրենակիցներին, եւ ուրախալի է, որ այժմ նրանք հնարավորություն ունեն հետազոտվել եւ բուժվել` արդիական սարքավորումների կիրառմամբ», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցության արդյունքում, կլինիկայում առավել լիարժեք ու արդյունավետ են դարձնել հիվանդությունների ախտորոշումն ու բուժումը, անհրաժեշտ հետազոտություններն ու վիրահատությունները: Էական տեղաշարժ է արձանագրվել նաեւ բժշկական անձնակազմի գիտելիքների հարստացման ու բուժօգնության որակի բարձրացման ուղղությամբ:

18:29 | 29.12.11 | Новости | 4487
Ереван/Медиамакс/. ВиваСел-МТС пошел навстречу инициативе мэрии Еревана по коренному преобразованию глазной клиники лечебного центра «Канакер-Зейтун», выделив на это
50 млн драмов.
«ВиваСелл-МТС продолжает оказывать поддержку тем социальным группам, которые больше всего нуждаются в нашем внимании. Все люди имеют право на получение качественной медицинской помощи, и наша компания с готовностью поддержала инициативу мэрии. Эта клиника в основном обслуживает пенсионеров или граждан, находящихся в тяжелых социально-экономических условиях, и очень приятно, что теперь они имеют возможность лечиться с применением современных технологий», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В результате содействия ВиваСелл-МТС, в клинике стали возможными более полноценная и эффективная диагностика и лечение заболеваний, проведение необходимых исследований и операций.