18:29 | 29.12.11 | Նորություններ | 4402
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ընդառաջ է գնացել «Քանաքեռ-Զեյթուն» ԲԿ-ի ակնաբուժական կլինիկայում արմատական բարեփոխումներ կատարելու քաղաքապետարանի նախաձեռնությանը` հատկացնելով 50 միլիոն դրամ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է աջակցել սոցիալական այն խմբերին, որոնք առավել կարիք ունեն ուշադրության: Հավատալով, որ բոլոր մարդիկ որակյալ բուժօգնություն ստանալու հավասար իրավունք ունեն, մեր ընկերությունը պատրաստակամորեն կանգնեց քաղաքապետարանի այս նախաձեռնության կողքին: Այս բուժհաստատությունը հիմնականում սպասարկում է թոշակառուների եւ ծանր սոցիալ-տնտեսական պայմաններում ապրող մեր հայրենակիցներին, եւ ուրախալի է, որ այժմ նրանք հնարավորություն ունեն հետազոտվել եւ բուժվել` արդիական սարքավորումների կիրառմամբ», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցության արդյունքում, կլինիկայում առավել լիարժեք ու արդյունավետ են դարձնել հիվանդությունների ախտորոշումն ու բուժումը, անհրաժեշտ հետազոտություններն ու վիրահատությունները: Էական տեղաշարժ է արձանագրվել նաեւ բժշկական անձնակազմի գիտելիքների հարստացման ու բուժօգնության որակի բարձրացման ուղղությամբ:

18:29 | 29.12.11 | News | 4489
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS supported the modernization program of the Qanaqer-Zeytun Medical Center\'s ophthalmology clinic initiated by the Yerevan municipality by allocating AMD 50 million.
“VivaCell-MTS continues to support the social groups who are most in need of attention. Believing that all people have the right to equal access to quality health care, our company gladly stood next to this initiative of the municipality. This hospital serves mainly pensioners and our compatriots living in difficult socio-economic conditions, and happily now they can be examined and treated with the help of modern equipment”,- said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Due to VivaCell-MTS support, diagnosis and treatment of diseases, necessary check-ups and operations have become more effective. Significant progress has been registered in terms of the professional knowledge of the medical personnel and improving the quality of services.