“ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր ընտրվել է “Ադրենալին” էքստրեմալ մարզաձեւերի նորաստեղծ ասոցիացիայի պատվավոր նախագահ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, դա տեղի է ունեցել ասոցիացիայի առաջին նիստում, որի ընթացքում ընտրվել են նաեւ դրա նախագահը եւ ղեկավար անդամները:
«Ես իմ փորձից գիտեմ, թե ինչ է նշանակում էքստրեմալ մարզաձեւեր: Ամբողջ աշխարհում էքստրեմալ մարզաձեւերը զարգանում են եւ նոր տեսակներով են համալրվում»,- ասել է Իգոր Կլիմկոն եւ հավելել, որ ինքն ավտոսպորտի սիրահար է:
Խոսելով էքստրիմի մասին՝ ընկերության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ էքստրիմն այն է, երբ մարդն իր հնարավորությունների կիզակետում է գործում: «Էքստրիմ կարելի է անվանել նաեւ այն, երբ դու նոր միջավայրում բիզնես ես սկսում»,- ասել է նա:
“Ադրենալին”-ի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել “ԱրմենՏել” ընկերությանը Հայաստանում էքստրեմալ մարզաձեւերի զարգացմանն աջակցության համար: Արտաշես Ստեփանյանը հավելել է, որ ԱրմենՏել-ը մտադիր է մեր երկրում էքստրեմալ մարզաձեւերով զբաղվելու համար հատուկ սպորտային հրապարակ բացել, որն անվճար կգործի:
“Ադրենալին” ասոցիացիան համախմբել է Հայաստանում գործող էքստրեմալ տարբեր մարզաձեւեր, մասնավորապես` մոտոսպորտ, սնոուբորդ, ռեյսինգ, արտաճանապարհային մեքենաներ, պարկուռ եւ այլն:
Նիստի ժամանակ “Ադրենալին” ասոցիացիան համագործակցության հուշագիր է ստորագրել վրացական Geoextreme ֆեդերացիայի հետ:

“Adrenalin” President Artashes Stepanyan
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) CEO Igor Klimko was elected the Honorary Chairman of the newly-established “Adrenalin” Armenian Extreme Sports Association.
It took place during the first meeting of the Association during which its president and members of presidium were elected, Mediamax reports.
“I have first-hand knowledge about extreme sports. Extreme sports are revving up worldwide being replenished with new ones”, said Igor Klimko adding that he is a lover of automobile sport.
Speaking about the extreme sports, the company’s CEO noted that extreme sports is when a person acts up to the limits of its abilities. “When you start up a business in a new environment can also be called extreme sports”, he said.
In his turn, “Adrenalin” President Artashes Stepanyan thanked “ArmenTel” for its contribution to development of extreme sports in Armenia. Artashes Stepanyan added that “ArmenTel” aims to build a free playground for training extreme sports in the country.
“Adrenalin” brought together different types of extreme sports currently existing in Armenia – motor racing, snowboard, racing, off-road driving, parkour and others in particular.
During the meeting, “Adrenalin” Association signed a memorandum on the start of cooperation with Geoextreme Georgian federation.