16:54 | 27.01.12 | Նորություններ | 5300
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը «Ոսկե Ծիրան» կինոփառատոնի կազմկոմիտեի հետ համատեղ այսօր ամփոփել են «WebԾիրան» առաջին առցանց համահայկական կինոփառատոնի արդյունքները եւ հայտարարել են հաջորդի մեկնարկի մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, «WebԾիրանի» գլխավոր մրցանակի` 1000 դոլարին համարժեք դրամ, արժանացավ Դիանա Կարդումյանի «Աշնան արեւ» ֆիլմը, հատուկ մրցանակը (500 դոլար) ստացավ ռեժիսոր Արսեն Հայրապետյանը` «Հատվող ճակատագրերի հանգրվանը» ֆիլմի համար:
Կինոփառատոնի մի շարք մասնակիցներին հանձնվեցին խրախուսական մրցանակներ:
«Զարգացող աշխարհում անխուսափելի է ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներթափանցումը նաեւ մշակույթի բնագավառ», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ոսկե Ծիրանի» տնօրեն Հարություն Խաչատրյանն ասել է, որ կինոարվեստը զարգանում է Հայաստանում, մասնավորապես, Վիվա-Սել-ՄՏՍ ընկերության աջակցության շնորհիվ:
Նա հավելել է, որ այսօրվանից դրվում է երկրորդ «WebԾիրանի» մեկնարկը, փառատոնին մասնակցելու հայտերը կընդունվեն մինչեւ 2012թ. օգոստոս-սեպտեմբեր ամիսները:
«WebԾիրանը» մեկնարկել էր 2011թ. նոյեմբերի 15-ին` «Ոսկե Ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի եւ Webtv.am ինտերնետ հեռուստատեսության նախաձեռնությամբ:

16:54 | 27.01.12 | News | 5210
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS and organizational committee of “Golden Apricot” film festival summed up the results of the first Web Apricot online film festival and announced the start of the next one.
The grand prize (USD 1000) of Web Apricot was awarded to “Autumn Sun”, film by Diana Kardumyan and the special prize (USD 500) went to the film director Arsen Hayrapetyan for “Shelter to Crossed Destinies”, Mediamax reports.
“Golden Apricot” Director Harutyun Khachatryan stated that cinema industry is developing in Armenia particularly owing to VivaCell-MTS support.
He noted that the second “Web Apricot” starts from today and the applications for participating in the festival will be accepted till August –September 2012.
“Web Apricot” started on November 15, 2011 on the initiative of “Golden Apricot” international film festival and Webtv.am internet TV.