11:05 | 03.02.12 | Նորություններ | 5107
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի 3 բջջային օպերատորները 2011թ-ին 33,4 մլրդ դրամի հարկ են վճարել, ինչը 334 մլն-ով կամ 1%-ով ավել է 2010թ. ցուցանիշից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, Ղ-Տելեկոմ ընկերությունը (VivaCell-MTS ապրանքանիշ) 3-րդ տեղն է զբաղեցրել 100 խոշորագույն հարկատուների ցանկում վճարված հարկերի ծավալով: Ընկերության կողմից 2011-ին վճարված ընդհանուր ծավալը 17 մլրդ 751 մլն 611,9 հազ. դրամ է կազմել:
5-րդ տեղում է Արմենտել-ը (Beeline ապրանքանիշ), որը վճարել է 12 մլրդ 594 մլն 586,5 հազ. դրամի հարկ:
18-րդ տեղը զբաղեցրել է Օրանժ Արմենիա-ն, որը 3 մլրդ 52 մլն 154,2 հազ. դրամ է վճարել:
2011-ին Հայաստանի խոշորագույն 1000 հարկատուների ցուցակում ընդգրկվել են նաեւ հետեւյալ հեռահաղորդակցային ընկերությունները. Ջի-Էն-Սի-Ալֆա (110-րդ տեղ, 758,05 մլն դրամ), Յուքոմ (249-րդ տեղ, 341,9 մլն դրամ), Արմինկո (743-րդ տեղ, 98,5 մլն դրամ), Կոռնետ-ԱՄ-ի սեփականատեր Քոմսթառ-ը (746-րդ տեղ, 98 մլն դրամ), Արմենիան Դեյթաքոմ Քամփնի (873-րդ տեղ, 82,6 մլն դրամ) եւ Այքան Քոմունիքեյշնս-ը, որին անցյալ տարի գնել է Յուքոմ-ը (916-րդ տեղ, 77,37 մլն):

11:05 | 03.02.12 | Новости | 5155
Ереван/Медиамакс/. 3 оператора мобильной связи Армении в 2011-ом году выплатили налогов на общую сумму в 33,4 млрд драма, что на 334 млн драмов (1%) больше по сравнению с показателем 2010 года.
Как сообщает Медиамакс, компания К-Телеком (бренд VivaCell-MTS) заняла 3-е место в списке 100 крупнейших налогоплательщиков. Обший обьем выплаченных налогов компании в 2011-ом году составил 17 млрд 751 млн 611,9 тысяч драмов.
На 5-ом месте находится АрменТел (бренд Beeline), уплативший налогов на 12 млрд 594 млн 586,5 тысяч драмов.
Оранж Армения заняла 18-ое место, уплатив 3 млрд 52 млн 154,2 тысяч драмов.
В список крупнейших налогоплательщиков за 2011 год вошли также следующие телекоммуникационные компании: GNC-Alfa (110-ое место, 758,05 млн драмов), Юком (249-ое место, 341,9 млн драмов), Арминко (743-ое место, 98,5 млн драмов), владелец Корнет-АМ Комстар (746-ое место, 98 млн драмов), Армениан Дейтаком Кампни (873-ое место, 82,6 млн драмов) и Айкон Коммюникейшнз, которую в прошлом году приобрел Юком (916-ое место, 77,37 млн).