15:50 | 07.02.12 | Նորություններ | 4792
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն ապահով ինտերնետի օրվա առթիվ Մեդիակրթության կենտրոնի հետ համատեղ նախաձեռնել է «Ապահով համացանց Հայաստան 2012» ծրագիրը:
Միամսյա ծրագրի շրջանակներում կվերապատրաստվեն ավագ դպրոցի մոտ 300 դասավանդողներ, իսկ բաց դասին կմասնակցեն ավելի քան 5000 աշակերտներ և մանկավարժական կրթություն ստացող ուսանողներ, հայտնեցին ընկերությունում:
Այսօրվանից նաև Orange-ի խանութներում կարելի է ձեռքբերել Kaspersky Internet Security ծրագիրը, որը թույլ կտա ծնողներին առավելագույնս պաշտպանել իրենց երեխաներին ոչ պատշաճ բովանդակությամբ կայքէջերից:
«Մենք Հայաստանում մատուցում ենք ինտերնետի ծառայություններ, և շարժական ինտերնետի առաջատարի մեր դիրքը որոշակի պատասխանատվություն է հուշում` ինտերնետի անվտանգ օգտագործման առումով սպառողներին աջակցելու, կրթելու և ուղղորդելու համար: Կորպորատիվ պատասխանատվության մեր պարտականությունների շրջանակներում էլ ուրախությամբ միացել ենք այս լայնամասշտաբ ծրագրին, որի նպատակն է օգտագործողներին տալ ինտերնետի անվտանգ օգտագործման բանալիները», ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Բոլոր նրանք, ովքեր անհանգստանում են իրենց երեխաների կողմից սպառված ինտերնետային բովանդակության բնույթով և անվտանգությամբ, կարող են այցելել www.safe.am կայքը, որտեղ տեղադրված են անհրաժեշտ տեղեկություններ եւ խորհուրդներ հայերեն լեզվով` ցանցից ապահով օգտվելու համար:

15:50 | 07.02.12 | Новости | 4874
Ереван/Медиамакс/. По поводу Дня надежного интернета компания Orange Armenia совместно с Институтом медиаобразования инициировала программу «Надежный интернет Армения 2012».
В рамках программы, которая продлится месяц, будут переподготовлены около 300 преподавателей старших школ, а также более 5000 школьников и студентов, получающих педагогическое образование, примут участие в открытом уроке о безопасном пользовании интернетом, сообщили в компании.
Кроме того, с сегодняшнего дня в магазинах Orange можно приобрести программу Kaspersky Internet Security, которая позволит родителям защитить детей от вебсайтов с непристойным содержанием.
«Мы предоставляем интернет-услуги в Армении, и наша роль лидера в сфере мобильного интернета заставляет нас чувствовать определенную ответственность в деле поддержки и обучения потребителей в вопросах безопасного использования интернета. В рамках наших обязанностей по линии корпоративной ответственности мы с радостью присоединились к этой широкомасштабной программе, цель которой – дать пользователю ключи к безопасному использованию интернета»,- сказал гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа.
Все те, кто обеспокоен содержанием и безопасностью интернет-контента, потребляемого его детьми, могут посетить вебсайт www.safe.am, где размещены необходимые сведения и советы по безопасному пользованию сетью.