12:33 | 08.02.12 | Նորություններ | 3571
Երեւան/Մեդիամաքս/. Փետրվարի 7-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում կազմակերպված բաց դռների միջոցառմանը մասնակցեցին Անանիա Շիրակացի ճեմարանի 9-ից 11-րդ դասարանի մոտ 100 սաներ:
Միջոցառման նպատակն էր աշակերտներին հնարավորություն տալ անմիջական շփման միջոցով ծանոթանալ Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատորի կառավարման գործընթացներին եւ կորպորատիվ մշակույթին, բջջային կապի տեխնոլոգիաների հիմունքներին:
«Մենք շատ ենք կարեւորում նման միջոցառումները, քանի որ գիտակցում ենք հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների մասին տեղեկացված լինելու պակասը երեխաների շրջանում, եւ վերջիններիս հետաքրքրվածությունը տվյալ բնագավառում: Որպես Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր, մենք պատասխանատվություն ենք զգում երիտասարդ սերնդին սովորեցնելու հանրային վայրերում բջջային հեռախոսից օգտվելու էթիկայի կանոնները, ինչպես նաեւ` մեքենա վարելու ժամանակ հեռախոսից օգտվելու վտանգների մասին: Մեր անելիքը չի սահմանափակվում տեղեկացնելով. մեր նպատակը վարքագծի փոփոխմանը նպաստելն է»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:33 | 08.02.12 | News | 3576
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS hosted about 100 schoolchildren of 9th to 11th grades from Anania Shirakatsi gymnasium.
The open doors event is aimed at providing the pupils of secondary schools in Armenia the opportunity to experience first-hand the operational processes and managerial culture in Armenia’s leading mobile operator company, and also to be taught on the basics of mobile communications technology.
“We attach high value to the organization of mobile literacy classes, as we witness the interest and excitement of children with telecommunications technology. As a mobile operator company and corporate citizen we feel responsibility for teaching children in ethical aspects of using mobile phones in public places, and which is the most important, using cell phones while driving. This is not just to inform. We aim at creating awareness with the behavior change as the outcome,” stated VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikyan.