11:16 | 14.02.12 | Նորություններ | 4945
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Բեւեռ» ընկերությունն արտոնագիր պայմանագիր է կնքել Microsoft-ի հետ, որի համաձայն պաշտոնապես ընդգրկվել է Microsoft SPLA (Microsoft Services Provider License Agreement) գործընկերային ծրագրում:
Արտոնագիր պայմանագիրը (SPLA) հնարավորություն է տալիս «Բեւեռ» ընկերությանն առաջարկել Microsoft ծրագրային ապահովման տեղադրում իր իսկ տվյալների մշակման կենտրոնում: Պայմանագիրը նաեւ լայն հնարավորություն է ընձեռում հաճախորդներին`օգտվելու հոսթինգային («cloud») ծառայություններից, ինչպիսիք են` վեբ-հոսթինգը, կիրառական ծրագրերի հոսթինգը, հաղորդագրությունները, միասնական աշխատանքը եւ ենթակառուցվածքային պլատֆորմը:
Համաձայն SPLA պայմանագրի, «Բեւեռ» ընկերությունը հնարավորություն ունի մատակարարել հոսթինգ ծառայություններ` հարմարեցված կոնկրետ հաճախորդի պահանջներին, որն ունի գնային ճկուն համակարգ եւ նվազեցնում է ՏՏ սպասարկման ծախսերը:
«Սույն պայմանագիրը հնարավորություն կտա մեր կորպորատիվ հաճախորդներին եւ ուսումնական հաստատություններին նվազեցնել արտոնագրված ծրագրային ապահովման օգտագործման ծախսերը` ամսական վճարելով փաստացի օգտագործված ծրագրերի դիմաց: Մեզ համար, որպես ՏՏ ծառայություններ մատուցող ընկերության, սա եւս մեկ քայլ է հաճախորդներին առաջարկվող ծառայությունների ցանկն ավելի ընդլայնելու համար, առաջարկելու ծառայություններ ավելի շահավետ պայմաններով, բացառելով որեւէ նախնական ծախսեր կամ երկարաժամկետ պարտավորություններ», - նշել է «Բեւեռ» ընկերության տնօրեն Բորիս Աղաջանյանը:

11:16 | 14.02.12 | Новости | 5025
Ереван/Медиамакс/. Компания «Бевер» подписала лицензионное соглашение с Microsoft, согласно которому компания официально включена в партнерскую программу Microsoft SPLA (Microsoft Services Provider License Agreement).
Лицензионное соглашение (SPLA) позволит «Бевер» предлагать размещение программного обеспечения Microsoft в центре обработки данных «Бевер» и предоставлять конечным пользователям широкий спектр хостинговых («облачных») услуг. В частности: веб-хостинг, хостинг приложений, обмен сообщениями, совместную работу и системные инфраструктурные платформы.
В рамках соглашения SPLA «Бевер» будет предоставлять хостинговые услуги, настроенные индивидуально под нужды конкретного клиента, с гибкой структурой минимизации расходов на поддержание IT-сервисов.
«Лицензионное соглашение позволит нашим корпоративным заказчикам и учебным заведениям минимизировать расходы на пользование лицензионным программным обеспечением, благодаря ежемесячным платежам по факту их использования. Для нас, как поставщика IT-услуг, это еще один шаг на пути расширения спектра предоставляемых услуг нашим заказчикам на выгодных условиях, исключающих какие-либо первоначальные затраты или долгосрочные обязательства» - отметил директор компании «Бевер» Борис Агаджанян.