15:14 | 22.02.12 | Նորություններ | 4576
Երեւան: Մեդիամաքս:ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը` Beeline) ընդլայնել է «Խոսող SMS» ծառայության աշխարհագրությունը:
Այժմ Beeline բջջային կապի բաժանորդները կարող են ուղարկել SMS հաղորդագրություն ինչպես Երեւան քաղաքի, այնպես էլ Հայաստանի բոլոր շրջանների Beeline ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդներին:
«Հաշվի առնելով Երեւան քաղաքում մեր հաջող փորձը, որոշեցինք ընդլայնել «Խոսող SMS» ծառայության աշխարհագրությունը եւ հնարավորություն ընձեռել մեր բաժանորդներին շարժական կապի ավանդական ծառայությունից օգտվել նաեւ ֆիքսված հեռախոսներից», - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ֆիքսված հեռախոսակապի համարին հաղորդագրություն ուղարկելը նման է բջջային հեռախոսով հաղորդագրություն ուղարկելուն. բաժանորդը պետք է մուտքագրի քաղաքային հեռախոսահամարը, գրի հաղորդագրությունը եւ այնուհետեւ ուղարկի: Ֆիքսված կապի բաժանորդի հեռախոսահամարին կատարվում է զանգ` ստացված հաղորդագրություն մասին տեղեկատվությամբ: Ֆիքսված կապի բաժանորդը լսում է հաղորդագրությունը եւ ցանկության դեպքում կարող է ուղարկել պատասխան ձայնային հաղորդագրություն: Բջջային կապի բաժանորդը ստանում է ծանուցում պատասխան հաղորդագրության մասին, որը կարող է լսել զանգահարելով 8008 կարճ համարին: SMS հաղորդագրությունն ուղարկելու համար բջջային կապի բաժանորդին անհրաժեշտ է հեռախոսահամարը նշել հետեւյալ եղանակով` 010XXXXXX կամ 37410 XXXXXX:
SMS հաղորդագրությունը ֆիքսված կապի բաժանորդին ուղարկելու համար կարող է գրվել հայերեն, ռուսերեն կամ անգլերեն լեզուներով` օգտագործելով կիրիլիկ կամ լատինական տառատեսակները: Մեկ SMS հաղորդագրության արժեքը քաղաքային համարին կազմում է 100 դրամ, իսկ ելքային զանգի մեկ րոպեի արժեքը 8008 կարճ համարին` 90 դրամ: SMS հաղորդագրության լսելը եւ պատասխան հաղորդագրության ուղարկելը ֆիքսված կապի բաժանորդների համար անվճար է:

15:14 | 22.02.12 | Новости | 3800
Теперь абоненты мобильной связи Beeline могут отправлять голосовые SMS-сообщения, как на номера фиксированной сети «АрменТел» в Ереване, так и на городские телефоны во всех регионах Армении.
«Расширяя географию услуги на основе удачного опыта работы сервиса в Ереване, мы предоставляем всем нашим абонентам возможность использовать традиционную услугу мобильной связи и на городских телефонах», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
Отправка SMS-сообщения на стационарный телефон аналогична отправке SMS на мобильный: абоненту следует ввести номер стационарного телефона, набрать текст и отправить сообщение. На городской телефон поступает звонок, после чего абонент прослушивает адресованное ему SMS-сообщение в голосовом формате. Абонент фиксированной связи при желании может отправить ответное голосовое сообщение. В этом случае абонент мобильной связи получает уведомление об ответном сообщении, которое он может прослушать, позвонив на короткий номер 8008. Для того, чтобы отправить SMS-сообщение, абонент мобильной связи в номере адресата указывает телефонный номер в формате: 010XXXXXX или 37410 XXXXXX.
SMS-сообщение для отправки абоненту фиксированной сети может быть написано на армянском английском или русском языке, с использованием кириллицы или латиницы.
Стоимость отправки одного сообщения на городской номер составляет 100 драмов, а цена исходящего звонка на номер 8008 - 90 драмов за 1 минуту. Прослушивание SMS-сообщения абонентом фиксированной связи и отправка ответного сообщения - бесплатны.