14:31 | 24.02.12 | Նորություններ | 4500
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր դարձավ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի առաջին կորպորատիվ անդամը:
Հանդիսավոր արարողության ժամանակ Կենտրոնի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյին հանձնեց «Բարերար» մակարդակի կորպորատիվ անդամակցության վկայագիր` 2011 թվականին մանկական ու երիտասարդական, կրթական ու ստեղծագործական ծրագրերին աջակցելու համար:
“Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի կորպորատիվ անդամակցության ծրագիրը վերջերս է մեկնարկել: Այդ ծրագրով Կենտրոնի կորպորատիվ գործընկերներն ստանում են տարբեր արտոնություններ` կախված անդամակցության մակարդակից: Այսօր մենք ողջունում ենք Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի առաջին կորպորատիվ անդամ “ԱրմենՏել” ընկերությանը: Կորպորատիվ անդամակցությունը թույլ կտա ընկերության աշխատակիցներին արտոնյալ պայմաններով այցելել Կենտրոնի ցուցահանդեսները եւ միջոցառումները, նրանց կառաջարկվեն հատուկ հրավերներ եւ շրջայցեր, որոնք թույլ կտան մեր գործընկերոջ բիզնես-կյանքը հարստացնել մշակույթով ու արվեստով: Այս կերպ մենք ոչ միայն հայտնում ենք մեր երախտագիտությունն աջակցության համար, այլեւ նախանշում ենք մեր պատրաստակամությունը հետագա փոխշահավետ համագործակցությանը”, - հայտարարեց Վահագն Մարաբյանը:
“Անցած տարվա փետրվարին մենք դարձել ենք Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի առաջին կորպորատիվ գործընկերը: Մեկ տարվա ընթացքում հազարավոր երեխաներ մայրաքաղաքից եւ մարզերից ծանոթացան թանգարանի մշտապես թարմացվող ցուցադրությանը, մասնակցեցին բազմաթիվ ստեղծագործական ծրագրերին` ոչ միայն տեսնելով, այլեւ իրենց ուժերը փորձելով արվեստում: Մեկ տարի անց կարելի է ասել, որ համագործակցության մեր փորձը` մատաղ սերնդի դաստիարակման գործում բիզնեսի եւ արվեստի գործընկերության հրաշալի օրինակ է: Ես շնորհակալ եմ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնին համագործակցության արժեքավոր փորձի համար, որի շնորհիվ մեզ հաջողվել է լուրջ ներդրում ունենալ քաղաքի հասարակական-մշակութային կյանքում”, - նշեց ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ 2011թ. ընթացքում ԱրմենՏել-ի աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում իրականացվել են ստեղծագործական ծրագրեր, դասական երաժշտության համերգներ եւ այլ կրթական նախագծեր` ուղղված երեխաների եւ երիտասարդների գեղագիտական դաստիարակությանը: Մասնավորապես, Կենտրոնում իրականացվել են 6-12 տարեկան երեխաների համար «Ստեղծագործականություն եւ երեւակայություն» ծրագիրը` չեխ քանդակագործ Իվանա Շրամկովայի ցուցահանդեսի շրջանակներում, կրթական ծրագիր բարձր դասարանների աշակերտների համար` նվիրված գեղարվեստական ապակու առաջին հայ դիզայներ Հենրիկ Նիկոյանի ստեղծագործություններին, պատանեկան ստեղծագործական ծրագիր Սուրբ Զատիկի, գարնան եւ վերածննդի թեմաներով եւ այլն: Ընդհանուր առմամբ 2011թ. ընթացքում Գաֆէսճեան արվեստների կենտրոնի կրթական ծրագրերին մասնակցել է ավելի քան 5000 երեխա:

14:31 | 24.02.12 | News | 4486
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) became the first corporate member of Cafesjian Center for the Arts. During the solemn ceremony today, Acting Executive Director of the Center Vahagn Marabyan presented to ArmenTel CEO Igor Klimko a certificate on “Benefactor” level corporate membership for supporting educational and creative programs for children and youth over 2011.
“Corporate membership program of the Cafesjian Center for the Arts has recently been launched and it provides various privileges to the Center’s corporate partners depending to the membership level. Today we welcome “ArmenTel”, the first corporate member of the Cafesjian Center for the Arts. The corporate membership certificate we grant today will allow the company’s employees to visit the exhibitions and events of the Center at discounted rates. We’ll offer special initiations and tours and many other things allowing incorporating art and culture into the business life of our partner. Thus, not only do we express our gratitude towards the company for the support but also show our readiness for further mutually beneficial partnership”, stated Vahagn Marabyan.
“In February 2011, we became the first corporate sponsor of the Center. Over the year, thousands of children from the capital and regions got acquainted with the collection of the museum which is constantly being updated, attended the creative groups and not only could just see but try themselves as “masters” of the modern applied arts. As the year has passed, we can say that our practice of cooperation is an excellent example of interaction of business and art in upbringing the younger generation. I am grateful to the Cafesjian Fund-Museum for the award, for the valuable experience of cooperation owing to which we managed to make a considerable contribution to the social and cultural life of the city”, said ArmenTel CEO Igor Klimko.
It should be noted that over 2011, ArmenTel supported the Cafesjian Center for the Arts in regular holding of creative workshops, concerts of classical music and other educational projects meant for aesthetic education of children and the youth. The projects implemented are particularly as follows: “Art and Imagination” children’s creative program for children aged 6-12 based on the exposition of the Czech sculptor Ivan Shramkova, informative program for higher school pupils based on the exhibition of the first Armenian glass designer Henrikh Nikoyan, creative program for teenagers aged 12-17 devoted to the Holy Easter, spring and rebirth and many others. All in all, about 5000 children took part in the programs of Cafesjian Center for the Arts in 2011.