14:31 | 24.02.12 | Նորություններ | 4500
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր դարձավ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի առաջին կորպորատիվ անդամը:
Հանդիսավոր արարողության ժամանակ Կենտրոնի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյին հանձնեց «Բարերար» մակարդակի կորպորատիվ անդամակցության վկայագիր` 2011 թվականին մանկական ու երիտասարդական, կրթական ու ստեղծագործական ծրագրերին աջակցելու համար:
“Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի կորպորատիվ անդամակցության ծրագիրը վերջերս է մեկնարկել: Այդ ծրագրով Կենտրոնի կորպորատիվ գործընկերներն ստանում են տարբեր արտոնություններ` կախված անդամակցության մակարդակից: Այսօր մենք ողջունում ենք Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի առաջին կորպորատիվ անդամ “ԱրմենՏել” ընկերությանը: Կորպորատիվ անդամակցությունը թույլ կտա ընկերության աշխատակիցներին արտոնյալ պայմաններով այցելել Կենտրոնի ցուցահանդեսները եւ միջոցառումները, նրանց կառաջարկվեն հատուկ հրավերներ եւ շրջայցեր, որոնք թույլ կտան մեր գործընկերոջ բիզնես-կյանքը հարստացնել մշակույթով ու արվեստով: Այս կերպ մենք ոչ միայն հայտնում ենք մեր երախտագիտությունն աջակցության համար, այլեւ նախանշում ենք մեր պատրաստակամությունը հետագա փոխշահավետ համագործակցությանը”, - հայտարարեց Վահագն Մարաբյանը:
“Անցած տարվա փետրվարին մենք դարձել ենք Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի առաջին կորպորատիվ գործընկերը: Մեկ տարվա ընթացքում հազարավոր երեխաներ մայրաքաղաքից եւ մարզերից ծանոթացան թանգարանի մշտապես թարմացվող ցուցադրությանը, մասնակցեցին բազմաթիվ ստեղծագործական ծրագրերին` ոչ միայն տեսնելով, այլեւ իրենց ուժերը փորձելով արվեստում: Մեկ տարի անց կարելի է ասել, որ համագործակցության մեր փորձը` մատաղ սերնդի դաստիարակման գործում բիզնեսի եւ արվեստի գործընկերության հրաշալի օրինակ է: Ես շնորհակալ եմ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնին համագործակցության արժեքավոր փորձի համար, որի շնորհիվ մեզ հաջողվել է լուրջ ներդրում ունենալ քաղաքի հասարակական-մշակութային կյանքում”, - նշեց ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ 2011թ. ընթացքում ԱրմենՏել-ի աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում իրականացվել են ստեղծագործական ծրագրեր, դասական երաժշտության համերգներ եւ այլ կրթական նախագծեր` ուղղված երեխաների եւ երիտասարդների գեղագիտական դաստիարակությանը: Մասնավորապես, Կենտրոնում իրականացվել են 6-12 տարեկան երեխաների համար «Ստեղծագործականություն եւ երեւակայություն» ծրագիրը` չեխ քանդակագործ Իվանա Շրամկովայի ցուցահանդեսի շրջանակներում, կրթական ծրագիր բարձր դասարանների աշակերտների համար` նվիրված գեղարվեստական ապակու առաջին հայ դիզայներ Հենրիկ Նիկոյանի ստեղծագործություններին, պատանեկան ստեղծագործական ծրագիր Սուրբ Զատիկի, գարնան եւ վերածննդի թեմաներով եւ այլն: Ընդհանուր առմամբ 2011թ. ընթացքում Գաֆէսճեան արվեստների կենտրոնի կրթական ծրագրերին մասնակցել է ավելի քան 5000 երեխա:

14:31 | 24.02.12 | Новости | 4587
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) стала первым корпоративным членом Центра искусств Гафесчян. На торжественной церемонии и.о. исполнительного директора Центра Ваагн Марабян вручил сегодня генеральному директору АрменТел Игорю Климко сертификат корпоративного членства уровня «Благотворитель» за поддержку образовательных и творческих программ для детей и молодежи в течение 2011 года.
«Программа корпоративного членства Центра искусств Гафесчян запущена недавно, и предполагает предоставление различных привилегий корпоративным партнерам Центра – в зависимости от уровня членства. Сегодня мы приветствуем первого корпоративного члена Центра искусств Гафесчян, компанию «АрменТел». Сертификат корпоративного членства, который мы сегодня вручаем, предоставит сотрудникам компании возможность льготного посещений выставок и мероприятий центра, будут предложены специальные приглашения и экскурсии и многое другое, позволяющее привнести искусство и культуру в бизнес-жизнь нашего партнера. Таким образом, мы не только выражаем свою признательность компании за оказанное содействие, но и обозначаем свою готовность к дальнейшему взаимовыгодному партнерству», - заявил Ваагн Марабян.
«В феврале прошлого года мы стали первым корпоративным спонсором Центра.
В течение года тысячи детей из столицы и регионов знакомились с постоянно обновляющейся коллекцией музея, посещали творческие кружки и смогли не просто увидеть, но и попробовать себя в роли «мастеров» современного прикладного искусства. По прошествии года можно сказать, что наш опыт сотрудничества является прекрасным примером взаимодействия бизнеса и искусства в деле воспитания подрастающего поколения. Я признателен фонду-музею Гафесчян за награду, за ценный опыт сотрудничества, благодаря которому нам удалось внести значительный вклад в общественно-культурную жизнь города», - сказал генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Отметим, что в течение 2011 года при поддержке АрменТел в Центре искусств Гафесчян регулярно проводились творческие семинары, концерты классической музыки и другие образовательные проекты, направленных на эстетическое воспитание детей и юношества. В частности, были реализованы такие проекты, как детская творческая программа «Творчество и воображение» для детей 6-12 лет на основе экспозиции чешского скульптора Иваны Шрамковой, познавательная программа для старшеклассников на основе выставки первого армянского дизайнера по стеклу Генриха Никояна, творческая программа для подростков 12-17 лет, посвященная тематике Святой Пасхи, весны и возрождения и многое другое. Всего в 2011 году в программах Центра искусств Гафесчян приняли участие около 5000 детей.