17:54 | 29.02.12 | Նորություններ | 4388
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) և Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը հայտարարել են Հայաստանի մարզերում ուսուցիչների համար համակարգչային գրագիտությանն ուղղված դասընթացների մեկնարկի մասին:
Ծրագրի առաջին փուլը մեկնարկել է 2012 թ-ի փետրվարի 27-ին, որն ընդգրկեց 74 ուսուցիչ Հայաստանի տարբեր գյուղերից: Վերջիններիս համար անց են կացվում համակարգչային գրագիտությանն բարձրացմանն ուղղված հատուկ դասընթացներ, որոնք հնարավորություն են ընձեռում ուսուցիչներին ձեռք բերել նոր հմտություններ և արդյունավետ կերպով օգտագործել ժամանակակից տեխնոլոգիաների հնարավորությունները: Դասընթացում ներառված են ինտերնետից, կրթական կայքերից, ինչպես նաև էլեկտրոնային ուսուցման ռեսուրսներից օգտվելու թեմատիկ ծրագրեր, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
«Իր ողջ գործունեության ընթացքում «ԱրմենՏել» ընկերությունը նվիրել է հարյուրավոր համակարգիչներ կրթական տարբեր հաստատությունների: Մեր նոր ծրագիրն ուղղված է համակարգչային բնագավառում ուսուցիչների գիտելիքների բարձրացմանը, իսկ հետագայում դրանց փոխանցմանն աշակերտներին: Համակարգչային դասարանների բացմանը զուգահեռ այս ծրագիրը թույլ կտա ապահովել աճող սերնդին ոչ միայն ժամանակակից տեխնիկայով այլ նաև մասնագիտացված ուսուցիչներով, որը հնարավորություն կընձեռի մեր աշակերտներին խորությամբ ուսումնասիրել ինֆորմատիկա առարկան և ձեռք բերել հիմնարար գիտելիքներ», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծրագրի առաջին փուլը մեկնարկել է Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերի Դալարիկ, Քարակերտ, Մյասնիկյան, Շենիկ, Արագածավան և Արենի գյուղերում:

17:54 | 29.02.12 | Новости | 4430
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) и Фонд «Дети Армении» (COAF - The Children of Armenia Fund) объявили о старте проекта по повышению компьютерной грамотности для учителей в марзах Армении.
В рамках первого этапа, который стартовал 27 февраля 2012 года, для 74 педагогов из сельских школ страны проводятся специализированные курсы повышения компьютерной грамотности. Образовательные программы позволят учителям получить новые навыки в работе с персональным компьютером, эффективно использовать возможности современных технологий. В программу обучающего курса включены тематические тренинги по использованию Интернет, образовательных сайтов и электронных обучающих ресурсов.
«За время своего присутствия на рынке Армении Beeline подарил сотни компьютеров общеобразовательным школам и институтам страны. Наш новый проект нацелен на то, чтобы помочь учителям расширить свои познания в современной компьютерной технике и передать эти знания своим ученикам. Наряду с открытием компьютерных аудиторий и классов этот проект позволит в полной мере обеспечить подрастающее поколение учеников нашей страны, как современной компьютерной техникой, так и опытными педагогами-наставниками, которые помогут детям на должном уровне изучить основы информатики и компьютерной грамотности», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
Первый этап проекта проводится в регионах Армавир и Арагацотн для педагогов из сел: Даларик, Каракерт, Миасникян, Шеник, Арагацаван и Артени.