17:54 | 29.02.12 | Նորություններ | 4388
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) և Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը հայտարարել են Հայաստանի մարզերում ուսուցիչների համար համակարգչային գրագիտությանն ուղղված դասընթացների մեկնարկի մասին:
Ծրագրի առաջին փուլը մեկնարկել է 2012 թ-ի փետրվարի 27-ին, որն ընդգրկեց 74 ուսուցիչ Հայաստանի տարբեր գյուղերից: Վերջիններիս համար անց են կացվում համակարգչային գրագիտությանն բարձրացմանն ուղղված հատուկ դասընթացներ, որոնք հնարավորություն են ընձեռում ուսուցիչներին ձեռք բերել նոր հմտություններ և արդյունավետ կերպով օգտագործել ժամանակակից տեխնոլոգիաների հնարավորությունները: Դասընթացում ներառված են ինտերնետից, կրթական կայքերից, ինչպես նաև էլեկտրոնային ուսուցման ռեսուրսներից օգտվելու թեմատիկ ծրագրեր, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
«Իր ողջ գործունեության ընթացքում «ԱրմենՏել» ընկերությունը նվիրել է հարյուրավոր համակարգիչներ կրթական տարբեր հաստատությունների: Մեր նոր ծրագիրն ուղղված է համակարգչային բնագավառում ուսուցիչների գիտելիքների բարձրացմանը, իսկ հետագայում դրանց փոխանցմանն աշակերտներին: Համակարգչային դասարանների բացմանը զուգահեռ այս ծրագիրը թույլ կտա ապահովել աճող սերնդին ոչ միայն ժամանակակից տեխնիկայով այլ նաև մասնագիտացված ուսուցիչներով, որը հնարավորություն կընձեռի մեր աշակերտներին խորությամբ ուսումնասիրել ինֆորմատիկա առարկան և ձեռք բերել հիմնարար գիտելիքներ», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծրագրի առաջին փուլը մեկնարկել է Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերի Դալարիկ, Քարակերտ, Մյասնիկյան, Շենիկ, Արագածավան և Արենի գյուղերում:

17:54 | 29.02.12 | News | 4356
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) and “The Children of Armenia” fund (COAF) announced the start of the project of enhancing computer literacy of teachers in Armenian marzes.
Within the first phase which started on February 27, 2012, specialized courses of enhancing computer literacy will be conducted for 74 teachers of village schools. The educational programs will allow the teachers to get new skills in working with personal computers, effectively use the opportunities of modern technologies. Thematic trainings on the internet use, educational sites and electronic educational materials are included into the program of the course, ArmenTel reported.
“Over the time of its presence on the Armenian market, Beeline has presented hundreds of computers to schools and universities of the country. Our new project is aimed at helping teachers expand their knowledge in the modern computer technique and pass on this knowledge to their pupils. Alongside with the opening of computer auditoriums and classes, the project will allow providing the younger generation of pupils of the country with both modern computer equipment and experienced teachers-coaches who will help the children to study the basics of informatics and computer literacy on the proper level”, noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
The first phase of the project is held in the regions of Armavir and Aragatsotn for the teachers from Dalarik, Karakert, Miasnikyan, Shenik, Aragatsavan and Arteni villages.