Անուշ Բեգլոյանը, Իգոր Կլիմկոն ու Արա Թադեւոսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս-ի “Երեւան. XX դար” նախագիծը երիտասարդ երեւանցիներին կփոխանցի մայրաքաղաքի շունչը եւ արժեքները, այսօր Երեւանում ասել է “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“Նախագծի նպատակն է նախ եւ առաջ ներկայացնել քաղաքի միջավայրը` համալիր մոտեցում ցուցաբերելով յուրաքանչուր “հերոսին”,- նախագծի գործարկմանն ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Նա նշել է, որ կայքում լուսանկարների, տեսանյութերի տեղադրումն իրականցվել է հեղինակային իրավունքների խստիվ պահպանմամբ:
Այսօր նախագծի շրջանակներում ներկայացվել է առաջին հերոսը` Երեւանի Փակ Շուկան:
ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն կարեւորել է նախագծի գործարկումը` նշելով, որ այն թույլ է տալիս երիտասարդ սերնդի երեւանցիներին փոխանցել XX դարի 40-80-ական թթ.-ի Երեւանի շունչը եւ արժեքները:
“Ուրախ եմ, որ մեր ընկերությունը հանդես է գալիս որպես այս նախագծի գլխավոր գործընկեր: Կարծում եմ, որ նախագիծը կնպաստի, որպեսզի մարդիկ ավելի մեծ սիրով վերաբերեն Երեւանին”,- ասել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրենը:

13:40 | 13.03.12 | Новости | 2644
Проект Медиамакс «Ереван: XX век» передаст молодежи дух и ценности столицы, сказал гендиректор АрменТел
Ереван/Медиамакс/. Проект Медиамакс «Ереван: XX век» передаст молодым жителям Еревана дух и ценности столицы, заявил сегодня в Ереване гендиректор АрменТел Игорь Климко.
АрменТел выступил главным партнером проекта, о запуске которого было официально объявлено сегодня.
«Целью проекта является, прежде всего, представить атмосферу города, демонстрируя максимально подробный подход к каждому «герою»», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
Он отметил, что при использовании фотографий, видео-материалов на сайте строго соблюдаются авторские права.
В рамках проекта сегодня был представлен первый герой проекта – “Крытый рынок”.
Гендиректор АрменТел особо подчеркнул важность проекта, отметив, что он позволяет ереванцам молодого поколения передать дух и ценности Еревана 40-80 годов XX века.
«Я рад, что наша компания выступает в качестве главного партнера данного проекта. Думаю, что проект будет стимулировать тому, чтобы люди относились к Еревану с большей любовью», - сказал гендиректор АрменТел.
«Уже три года я живу в Ереване и каждый день открываю для себя что-то новое, яркое, самобытное», - заметил Игорь Климко.