16:23 | 14.03.12 | Նորություններ | 4764
Երեւան/Մեդիամաքս/. Վլադիսլավ Սոկոլովը, ով զբաղեցնում էր «ՄՏՍ» ԲԲԸ մանրածախ շուկայի գծով կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնը, նշանակվել է ԱրմենՏել-ի կոմերցիոն տնօրեն:
ՄՏՍ-ում Վլադիսլավ Սոկոլովն աշխատել է տարբեր պաշտոններում` վաճառքի և սպասարկման գրասենյակի մասնագետից մինչև մանրածախ շուկայի գծով կոմերցիոն տնօրեն, ունենալով նաև մասնաճյուղերի կառավարման փորձ` Կալուգայում և Սանկտ-Պետերբուրգում, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
Մեկնաբանելով նոր նշանակումը, ԱրմենՏել -ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշել է. «Արդեն երկրորդ տարին է ինչ «ԱրմենՏել» ընկերությունը շուկայի բոլոր հատվածներում ցուցադրում է բաժանորդային բազայի տպավորիչ աճ: Այդ միտումն ուղեկցվում է նաև հասույթի ավելացմամբ, և մենք վստահ ենք, որ Վլադիսլավի աշխատանքի շնորհիվ մեր ընկերության զարգացման դրական միտումները կպահպանվեն և կամրապնդվեն»:
«Ես ուրախ եմ ստանալ Հայաստանում Beeline թիմի հետ աշխատելու հնարավորություն և ղեկավարել երկրի խոշորագույն օպերատորի ստորաբաժանումներից մեկը: «ԱրմենՏել»-ի արհեստավարժ կոլեկտիվի հետ մենք կշարունակենք մշակել նոր առաջարկներ և կամրապնդենք մեր դիրքերը երկրի հեռահաղորդակցության ոլորտի բոլոր հատվածներում» -, իր հերթին նշել է Վլադիսլավ Սոկոլովը:
Վլադիսլավ Սոկոլովը ավարտել է Տվերի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետը, և դասընթացներ է անցել Executive MBA ծրագրով:

16:23 | 14.03.12 | Новости | 4833
Ереван/Медиамакс/. Владислав Соколов, ранее занимавший должность коммерческого директора по работе с розничным рынком ОАО «МТС», назначен коммерческим директором АрменТел.
В МТС Владислав Соколов прошел путь от специалиста офиса продаж и обслуживания до коммерческого директора по работе с розничным рынком, получив также опыт управления филиалами в Калуге и Санкт-Петербурге, сообщили в АрменТел.
Комментируя новое назначение, генеральный директор АрменТел Игорь Климко отметил: «Компания «АрменТел» уже второй год демонстрирует впечатляющий рост абонентской базы во всех сегментах рынка. Эта динамика сопровождается ростом выручки, и мы уверены, что под руководством Владислава положительная тенденция развития нашей компании сохранится и укрепится».
«Я рад возможности поработать с командой Beeline в Армении и возглавить одно из подразделений крупнейшего оператора в стране. Вместе с профессиональным коллективом «АрменТел» мы продолжим работать над новыми продуктами и укрепим наши позиции на всех сегментах телекоммуникационного рынка в стране», - отметил Владислав Соколов.
Высшее образование Владислав Соколов получил на экономическом факультете Тверского государственного университета в России, прошел обучение по программе Executive MBA.