16:23 | 14.03.12 | Նորություններ | 4764
Երեւան/Մեդիամաքս/. Վլադիսլավ Սոկոլովը, ով զբաղեցնում էր «ՄՏՍ» ԲԲԸ մանրածախ շուկայի գծով կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնը, նշանակվել է ԱրմենՏել-ի կոմերցիոն տնօրեն:
ՄՏՍ-ում Վլադիսլավ Սոկոլովն աշխատել է տարբեր պաշտոններում` վաճառքի և սպասարկման գրասենյակի մասնագետից մինչև մանրածախ շուկայի գծով կոմերցիոն տնօրեն, ունենալով նաև մասնաճյուղերի կառավարման փորձ` Կալուգայում և Սանկտ-Պետերբուրգում, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
Մեկնաբանելով նոր նշանակումը, ԱրմենՏել -ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշել է. «Արդեն երկրորդ տարին է ինչ «ԱրմենՏել» ընկերությունը շուկայի բոլոր հատվածներում ցուցադրում է բաժանորդային բազայի տպավորիչ աճ: Այդ միտումն ուղեկցվում է նաև հասույթի ավելացմամբ, և մենք վստահ ենք, որ Վլադիսլավի աշխատանքի շնորհիվ մեր ընկերության զարգացման դրական միտումները կպահպանվեն և կամրապնդվեն»:
«Ես ուրախ եմ ստանալ Հայաստանում Beeline թիմի հետ աշխատելու հնարավորություն և ղեկավարել երկրի խոշորագույն օպերատորի ստորաբաժանումներից մեկը: «ԱրմենՏել»-ի արհեստավարժ կոլեկտիվի հետ մենք կշարունակենք մշակել նոր առաջարկներ և կամրապնդենք մեր դիրքերը երկրի հեռահաղորդակցության ոլորտի բոլոր հատվածներում» -, իր հերթին նշել է Վլադիսլավ Սոկոլովը:
Վլադիսլավ Սոկոլովը ավարտել է Տվերի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետը, և դասընթացներ է անցել Executive MBA ծրագրով:

16:23 | 14.03.12 | News | 4759
Yerevan/Mediamax/. Vladislav Sokolov formerly holding the post of “MTS” Commercial Director on Retail Market is appointed “ArmenTel” Commercial Director.
In MTS, Vladislav Sokolov started his career as a specialist of sales office and service then being promoted up to Commercial Director on Retail Market, gaining experience in managing subsidiaries in Kaluga and Saint –Petersburg as well, ArmenTel reports.
Commenting on the new appointment, ArmenTel CEO Igor Klimko noted: “It’s the second year that “ArmenTel” has demonstrated significant growth of subscriber base in all the segments of the market. This dynamics is accompanied with growth of income and we are sure that our company’s positive tendency of development will maintain and strengthen under the leadership of Vladislav.
“I am glad that I have the opportunity to work with Beeline team in Armenia and head one of the subdivisions of the largest operator in the country. Together with “ArmenTel” team of professionals we will keep working on new products and strengthen our positions in all the segments of the telecommunication market in the country”, noted Vladislav Sokolev.
Vladislav Sokolov graduated from the Department of Economics of the Tver State University in Russia and got Executive MBA.