16:50 | 21.03.12 | Նորություններ | 3810
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Հիմնադրամը եւ «Շեն» բարեգործական ՀԿ-ն շարունակում են Հայաստանի հեռավոր համայնքների զարգացմանն ուղղված բարեգործական ծրագրի իրականացումը, որոնց առանցքում շարունակում են մնալ երեխաները:
Լոռու մարզի Թեղուտ գյուղի նորակառույց մանկապարտեզն այսուհետ իր 40 սաներին կընդունի գեղեցիկ կահավորված շենքում, որը նաեւ համալրված է ժամանակակից ջեռուցման համակարգով:
«Երեխաները միշտ են եղել Orange Հիմնադրամի ուշադրության կենտրոնում: Սա թվով 7-րդ մանկապարտեզն է, որին մենք աջակցում ենք կահավորման կամ ջեռուցման համակարգի ձեռք բերման համար», - ասել է Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:

16:50 | 21.03.12 | Новости | 3903
Ереван/Медиамакс/. Фонд Orange и благотворительная общественная организация “Шен” продолжают реализацию благотворительных программ, направленных на развитие дальних областей Армении, в центре внимания которых продолжают оставаться дети.
Новый детский сад села Тегут Лорийской области отныне будет принимать своих 40 детей в красиво отремонтированном здании, которое также оснащено современной системой отопления.
„Дети всегда были в центре внимания Фонда Orange. Это уже 7-й по счету детский сад, которому мы содействуем в меблировке либо приобретении отопительной системы”, - сказал председатель фонда Orange Бруно Дютуа.