14:55 | 28.03.12 | Նորություններ | 4396
Orange Հիմնադրամը եւ Հայկական ակնաբուժության նախագիծն իրականացնում են անվճար ակնային զննումներ եւ բուժումներ Արարատում
Երեւան/Մեդիամաքս/. Արարատի մարզում մեկնարկել է Orange Հիմնադրամի եւ Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) ծրագիրը, որի նպատակն է Արարատի մարզի բնակիչների համար անցկացնել անվճար ակնային զննումներ եւ իրականացնել անվճար բուժումներ սոցիալապես անապահով անձանց համար:
Այսօր Orange Հիմնադրամի խորհդրի նախագահ Բրունո Դյութուան այցելեց Արարատի մարզի Մարմարաշեն գյուղ, որտեղ ընթանում են աչքի զննումներ բոլոր ցանկացողների եւ հատուկ դասընթացներ դպրոցականների համար:
Orange Հիմնադրամն աջակցում է ՀԱՆ-ի 2012 թ ողջ տարվա աշխատանքերին` տրամադրելով 25,5 միլիոն դրամ: Ընդհանուր առմամբ այս տարի Հայաստանի չորս մարզերում նախատեսվում է հետազոտել 13,400 բնակիչների (11,000 մեծահասակների եւ 2,400 երեխաների), տրամադրել 4,450 ակնոցներ, իրականացնել 820 վիրահատություններ եւ լազերային բուժումներ:
Orange  Հիմնադրամի եւ Հայկական Ակնաբուժության նախագծի համագործակցությունը  սկսվել է  2011թ., որի շնորհիվ 9056 բնակիչ Շիրակի եւ Արագածոտնի մարզերում անցյալ տարի ստացել է անվճար բժշկական ծառայություններ, որոնցից 640-ը ստացել է նաեւ անվճար վիրահատություն եւ լազերային բուժում, իսկ 3,524-ը ստացել են անվճար ակնոցներ:
«Անցյալ տարվա ընթացքում մեր գործընկերներն իսկապես տպավորիչ աշխատանք կատարեցին Շիրակի եւ Արագածոտնի մարզերում: Երջանիկ ենք այս տարի կրկին աջակցել նրանց, այս անգամ արդեն չորս այլ մարզերում, որտեղի բնակիչները նույնպես կկարողանան օգտվել անվճար ակնային զննումների եւ բուժումների հնարավորությունից», - ասաց Orange Արմենիա Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:

14:55 | 28.03.12 | Новости | 4437
Фонд Orange и Армянский офтальмологический проект проводят бесплатное обследование и лечение в Арарате
Ереван/Медиамакс/. В Араратской области стартовала программа Фонда Orange и Армянского офтальмологического проекта (АОП), целью которой является проведение бесплатного офтальмологического обследования жителей области и бесплатное лечение  социально-необеспеченного населения.
Председатель Фонда Orange Бруно Дютуа посетил сегодня село Мармарашен Араратской области, где проводится обследование глаз всех желающих и специальные занятия для школьников.
Фонд Orange содействует всем программам АОП 2012 года, выделив 25,5 млн. драмов. В целом в текущем году в четырех марзах Армении планируется обследовать 13 400 жителей (11 000 взрослых и 2 400 детей), предоставить 4 450 пар очков, провести  820 операций и лазерное лечение.
Сотрудничество Фонда Orange и АОК началось в 2011 году, благодаря чему 9056  жителей Ширакской и Арагацотнской областей в прошлом году получили бесплатные медицинские услуги, из них 640 были также прооперированы и прошли лазерное лечение, а 3 524 получили бесплатные очки.
“Наши коллеги выполнили действительно впечатляющую работу в Ширакской и Арагацотнской областях в прошлом году. Мы рады содействовать им также и в этом году, на этот раз уже в четырех других областях, жители которых также смогут воспользоваться возможностью бесплатного офтальмологического обследования и лечения”, - сказал председатель Фонда Orange Бруно Дютуа.