14:16 | 30.03.12 | Նորություններ | 5695
Երեւան: Մեդիամաքս: Orange Armenia-ն եւ Megafon-ը պատրաստվում են «հեղափոխություն» անել ռումինգի ոլորտում:
Այսօր Երեւանում Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան եւ Megafon-ի կորպորատիվ կոմունիկացիաների բաժնի ղեկավար Կարեն Ասոյանը հայտարարել են ռազմավարական համագործակցության մեկնարկի մասին:
Այս համագործակցության շնորհիվ Orange Armenia-ի բաժանորդները, գտնվելով Ռուսաստանում, կօգտվեն ռումինգի հատուկ սակագներից: Մասնավորապես, միանալով Megafon-ի ցանցին, Orange Armenia բաժանորդները կզանգեն Orange-ի եւ Megafon-ի բաժանորդներին եւ զանգեր կստանան նրանցից 30 դրամ/րոպե սակագնով:
Բրունո Դյութուան ասել է, որ սա «իրական հեղափոխություն է», քանի որ առաջին անգամ աշխարհում ռոումինգի համար սահմանված են նույն գները, ինչ երկրի ներսում:
Կարեն Ասոյանը, իր հերթին, կարեւորել է այն հանգամանքը, որ այս ծառայությունը կրում է «զանգվածային» բնույթ:
Կողմերը նշել են, որ սա համագործակցության առաջին փուլն է, որը տեւելու է ապրիլի 1-ից մինչեւ հունիսի 30-ը: Այնուհետեւ կորոշվեն համագործակցության հետագա ուղիները:

14:16 | 30.03.12 | Новости | 5824
Гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа и руководитель отдела корпоративных коммуникаций Megafon Карен Асоян заявили сегодня в Ереване о начале стратегического сотрудничества, благодаря которому абоненты Orange Armenia, находясь в России, будут пользоваться специальными тарифами роуминга.
В частности, подключившись к сети Megafon, абоненты Orange Armenia будут выполнять и получать звонки абонентам Orange и Megafon по цене 30 драм/минута.
Бруно Дютуа сказал, что «это - настоящая революция», так как впервые в мире для роуминга устанавливаются те же цены, что и за звонки внутри страны.
В свою очередь, Карен Асоян подчеркнул важность того, что эта услуга будет носить «массовый» характер.
Стороны отметили, что первый этап сотрудничества проддлится с 1 апреля по 30 июня. Затем будут установлены дальнейшие пути сотрудничества.