17:05 | 06.04.12 | Նորություններ | 4406
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) հայտնաբերել է վերջին շրջանում Asterisk համակարգի վրա աշխատող ծրագրային հեռախոսային կայանները չարագործների կողմից «կոտրելու» ու չարտոնված զանգեր կատարելու դեպքեր:
Նման միջամտություններով չարագործները կատարում են զանգեր` միջազգային տարբեր ուղղություններով եւ արդյունքում հաճախորդները ստիպված են վճարել իրենց կողմից չկատարած զանգերի դիմաց, հայտնել են ընկերությունում:
Ընկերությունը կոչ է անում Asterisk համակարգի վրա աշխատող ծրագրային հեռախոսային կայաններն օգտագործող կորպորատիվ հաճախորդներին կատարել կարգավորումներ` չարտոնված զանգերից խուսափելու համար: Համապատասխան հրահանգները տեղադրված են ընկերության պաշտոնական կայքի` safe.beeline.am էջում:
Արմենտել-ը հորդորում է իր հաճախորդներին կասկածելի ուղղություններով զանգեր հայտնաբերելու դեպքում անհապաղ դիմել իրավապահ մարմիններին:

17:05 | 06.04.12 | Новости | 4425
Ереван/Медиамакс/. Компания АрменТел (торговая марка Beeline) обнаружила случаи взлома и совершения несанкционированных звонков с программных телефонных станций, работающих на основе системы Asterisk.
Подобный взлом позволяет злоумышленникам генерировать вызовы по различным международным направлениям, и в результате клиенты вынуждены оплачивать счета за несовершенные ими звонки, сообщили в компании.
Компания призывает корпоративных клиентов, использующих программные телефонные станции на базе Asterisk, проверить необходимые настройки во избежание несанкционированных звонков. Соответствующая инструкция размещена на странице safe.beeline.am официального сайта компании «АрменТел».
При обнаружении звонков по сомнительным направлениям рекомендуется незамедлительно обратиться в правоохранительные органы.