15:53 | 13.04.12 | Նորություններ | 4226
Երեւան/Մեդիամաքս/. Օրանժ Արմենիան այսօր հնգամյա համագործակցության հուշագիր ստորագրեց Երեւանի Ճարտարապետության եւ շինարարության պետական համալսարանի հետ:
Համալսարանի ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի տարբեր բաժինների` բարձր որակավորում եւ աշխատանքային փորձ ունեցող աշխատակիցները դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար, ինչպես նաեւ համալսարանին կցուցաբերեն խորհրդատվական աջակցություն:
«Որպես երկրում կարեւոր տնտեսական դեր ունեցող ընկերություն եւ առաջատար գործատու` մեր կորպորատիվ պատասխանատվությունն է նաեւ կառուցել կամուրջներ կրթական հաստատության եւ աշխատանքային աշխարհի միջեւ: Ուրախ ենք այս համագործակցության համար, որը թույլ է տալու բիզնես ոլորտի փորձը կիրառել ակադեմիական կրթությունում, ինչպես նաեւ ընդունել մեզ մոտ ուսանողների, որոնք ոչ միայն եվրոպական բիզնես միջավայրում կկատարեն իրենց առաջին աշխատանքային քայլերը, այլ նաեւ հետագայում կկարողանան ավելի հեշտությամբ աշխատանք գտնել, ինչու չէ, նաեւ մեր ընկերությունում», ասաց Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Հետագայում համալսարանում կստեղծվի նաեւ անվճար Wi-Fi անկյուն, որի շնորհիվ բուհի ուսանողներն ու դասախոսները կկարողանան օգտվել Orange wi-fi ինտերնետից:
Մեկ ամիս առաջ մեկնարկել է հատուկ նախագիծ, որի շրջանակներում Orange-ի աշխատակիցների կողմից դասընթացներ են տարվում Հայաստանի 11 համալսարաններում: Դրանք վերաբերում են ընկերության աշխատակիցների մասնագիտական ոլորտներին, որոնք բազմազան են` վաճառք, մարդկային ռեսուրսներ, կարիերա, մարքեթինգ, ռադիոտեխնոլոգիաներ եւ այլն:

15:53 | 13.04.12 | News | 4224
Yerevan/Mediamax/. Today Orange Armenia signed a five-year partnership agreement with the State Architecture University of Armenia.
As part of the partnership agreement, students of the University will be provided the chance to pass their internship at Orange and participate in the training and qualification courses organized for them by the best specialists working at the company, who will also provide consultancy services to the University.
Bruno Duthoit, the CEO of Orange Armenia, said: “As a company having an important economic role in the country and as a leading employer, it’s part of our corporate responsibility to build bridges between the academic world and the world of working and building careers. We are happy for this cooperation, which will allow the use of our business experience in an academic establishment, as well as hosting at our company students who will not only start their work experience in a European workplace, but will later have more chances to get a job, including in our company”.
In the future a free WiFi corner will be installed at the University, thanks to which students and professors will have free access to the internet.
A month ago Orange launched a project following which Orange employees conduct trainings in 11 Universities of Armenia. Trainings include various topics and will concern different professional spheres of employees like sales, human resources, career, marketing, radio technologies, etc.
Every student of partner universities can participate in the training and qualification courses with the prior registration to the desirable courses. Students who want to be registered to the courses should follow the announcements placed in their universities or address to contact person (dean’s office, the chair, career center, etc.).