15:53 | 13.04.12 | Նորություններ | 4226
Երեւան/Մեդիամաքս/. Օրանժ Արմենիան այսօր հնգամյա համագործակցության հուշագիր ստորագրեց Երեւանի Ճարտարապետության եւ շինարարության պետական համալսարանի հետ:
Համալսարանի ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի տարբեր բաժինների` բարձր որակավորում եւ աշխատանքային փորձ ունեցող աշխատակիցները դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար, ինչպես նաեւ համալսարանին կցուցաբերեն խորհրդատվական աջակցություն:
«Որպես երկրում կարեւոր տնտեսական դեր ունեցող ընկերություն եւ առաջատար գործատու` մեր կորպորատիվ պատասխանատվությունն է նաեւ կառուցել կամուրջներ կրթական հաստատության եւ աշխատանքային աշխարհի միջեւ: Ուրախ ենք այս համագործակցության համար, որը թույլ է տալու բիզնես ոլորտի փորձը կիրառել ակադեմիական կրթությունում, ինչպես նաեւ ընդունել մեզ մոտ ուսանողների, որոնք ոչ միայն եվրոպական բիզնես միջավայրում կկատարեն իրենց առաջին աշխատանքային քայլերը, այլ նաեւ հետագայում կկարողանան ավելի հեշտությամբ աշխատանք գտնել, ինչու չէ, նաեւ մեր ընկերությունում», ասաց Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Հետագայում համալսարանում կստեղծվի նաեւ անվճար Wi-Fi անկյուն, որի շնորհիվ բուհի ուսանողներն ու դասախոսները կկարողանան օգտվել Orange wi-fi ինտերնետից:
Մեկ ամիս առաջ մեկնարկել է հատուկ նախագիծ, որի շրջանակներում Orange-ի աշխատակիցների կողմից դասընթացներ են տարվում Հայաստանի 11 համալսարաններում: Դրանք վերաբերում են ընկերության աշխատակիցների մասնագիտական ոլորտներին, որոնք բազմազան են` վաճառք, մարդկային ռեսուրսներ, կարիերա, մարքեթինգ, ռադիոտեխնոլոգիաներ եւ այլն:

15:53 | 13.04.12 | Новости | 4313
Ереван/Медиамакс/. Компания Оранж Армения подписала сегодня пятилетний меморандум о сотрудничестве с Ереванским государственным университетом архитектуры и строительства.
Студенты университета получат возможность пройти профессиональную практику в Orange, а высококвалифицированные и опытные сотрудники различных отделов Orange проведут занятия со студентами, а также будут выполнять консультационное содействие институту.
„В качестве компании, играющей важную экономическую роль в стране и являющейся лидирующим работодателем, нашей корпоративной ответственностью является также построить мосты между образовательным заведением и рабочим миром. Мы рады этому сотрудничеству, которое позволит применить опыт бизнес-сферы в академическом образовании, а также принимать у себя студентов, которые не только сделают свои первые рабочие шаги в европейской бизнес-среде, но также смогут в дальнейшем с легкостью найти работу, возможно, т том числе в нашей компании”, - сказал гендиректор Orange Армения Бруно Дютуа.
В дальнейшем в университете будет также создан бесплатный уголок Wi-Fi, благодаря которому студенты и преподаватели вуза смогут пользоваться интернетом от Orange.
Месяц назад стартовал специальный проект, в рамках которого сотрудники Orange проводят занятия в 11 вузах Армении. Они относятся к профессиональным сферам сотрудников компании, которые многочисленны – продажа, человеческие ресурсы, карьера, маркетинг, радиотехнологии и т.д.