13:46 | 19.04.12 | Նորություններ | 4350
Երեւան: Մեդիամաքս: 10 օրից ՀՀ կառավարությունը կգործարկի վճարումների պետական էլեկտրոնային համակարգը, որի շնորհիվ քաղաքացիները կկարողանան 1500 տարբեր տեսակի վճարումներ կատարել էլեկտրոնային եղանակով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այս մասին ասել է ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը:
Նրա խոսքով, այսուհետ ինտերնետի միջոցով, օգտվելով ArCa եւ MasterCard քարտերից, քաղաքացին կկարողանա իրականացնել ցանկացած պետական ծառայության, տուգանքի կամ պետտուրքի վճարումը՝ սկսած Ճանապարհային ոստիկանության տույժից եւ վերջացրած աղբահանության համար վճարմամբ:

13:46 | 19.04.12 | Новости | 4388
Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении через 10 дней введет в эксплуатацию электронную систему государственных выплат, благодаря которой граждане смогут электронным способом выполнять 1500 различного вида выплат.
Как сообщает Медиамакс, об этом заявил сегодня руководитель аппарата правительства Армении Давид Саргсян.
По его словам, отныне посредством интернета, пользуясь карточками ArCa и MasterCard, граждане смогут оплатить любую государственную услугу, штраф или госналог – начиная с штрафа дорожной полиции, заканчивая платой за очистку мусора.
Электроной системой государственных выплат будет возможно пользоваться посредством сайта e-payments.am.