14:26 | 14.05.12 | Նորություններ | 3911
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) սկսել է Վեդիում, ինչպես նաև Գոռավան և Վանաշեն գյուղերում ԱՀԿ-ների և բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքները:
Աշխատանքները պլանավորվում է ավարտել 2012թ-ի առաջին կիսամյակում, ինչը թույլ կտա ապահովել քաղաքի և մոտակա գյուղերի բնակիչներին թվային ֆիքսված կապի և լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններով, հայտնել են ընկերությունում:
«Մենք շարունակում ենք ակտիվորեն աշխատել մեր ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ` ամենաժամանակակից տեխնոլոգիաները հասանելի դարձնելով մեր հայաստանյան բաժանորդների համար», – նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
2012թ. մայիս ամսվա դրությամբ թվային կայաններին միացված է ԱրմենՏել-ի ֆիքսված կապի բաժանորդների 83%-ը, բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 13000 կմ-ը, իսկ օպտիկամանրաթելային ցանցի երկարությունը գերազանցում է 2770 կմ-ը:

14:26 | 14.05.12 | News | 3906
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) started works on digitization of phone exchange and digital lines of the town of Vedi and Goravan and Vanashen villages.
The works are scheduled to finish in the first half of 2012 which will allow providing all the residents of the town and neighboring villages with high-quality services of digital fixed network and broadband internet, the company reported.
“We keep intensively working on improving our infrastructure making all the most up-to-date communication services available to our subscribers in Armenia”, noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
As of May 2012, 83% of subscribers of ArmenTel fixed network across Armenia were connected to the digital phone stations. The overall length of cables of the company’s network exceeds 13 000km and the length of fiber-optic network exceeds 2770km.