16:47 | 17.05.12 | Նորություններ | 4197
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ Վանաձորի մանկավարժական համալսարանում կսկսի գործել 12 համակարգչով եւ ինտերակտիվ գրատախտակով ապահովված լսարան եւ Wi-Fi անկյուն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նախատեսում է մինչեւ տարեվերջ համակարգչային լսարաններով ապահովել ընկերության հետ համագործակցող բարձրագույն ուսումնական 29 հաստատություններ; համալսարաններին կտրամադրվեն նաեւ տեսակոնֆերանսների կազմակերպման սարքեր, սերվերներ եւ UPS սարքեր, համակցման եւ ցանցի կառուցման այլ սարքեր` ի հավելում այդ բուհերում ստեղծվելիք Wi-Fi անկյունների, հայտնել են ընկերությունում:
«Մենք ցանկանում ենք տեսնել մի սերունդ, որը պատրաստ է ընտրել կրթվելու եւ զարգանալու համար եղած հնարավորություններից լավագույնը», - այս առիթով նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:47 | 17.05.12 | Новости | 4112
Ереван/Медиамакс/. При содействии ВиваСелл-МТС в Ванадзорcском педагогическом университете начнет действовать класс, оснащенный 12 компьютерами и интерактивной доской, а также Wi-Fi уголок.
ВиваСелл-МТС планирует до конца года обеспечить компьютерными классами 29 учебных заведений, сотрудничающих с компанией: вузам будет также предоставлено оборудование для организации видеоконференций, серверы и UPS-устройства, другие устройства по интерконнекту и постройке сети и Wi-Fi зоны, сообщили из компании.
“Мы хотим видеть поколение, которое готово выбрать лучшую возможность для своего обучения и развития”,- в связи с этим отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.