16:47 | 17.05.12 | Նորություններ | 4197
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ Վանաձորի մանկավարժական համալսարանում կսկսի գործել 12 համակարգչով եւ ինտերակտիվ գրատախտակով ապահովված լսարան եւ Wi-Fi անկյուն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նախատեսում է մինչեւ տարեվերջ համակարգչային լսարաններով ապահովել ընկերության հետ համագործակցող բարձրագույն ուսումնական 29 հաստատություններ; համալսարաններին կտրամադրվեն նաեւ տեսակոնֆերանսների կազմակերպման սարքեր, սերվերներ եւ UPS սարքեր, համակցման եւ ցանցի կառուցման այլ սարքեր` ի հավելում այդ բուհերում ստեղծվելիք Wi-Fi անկյունների, հայտնել են ընկերությունում:
«Մենք ցանկանում ենք տեսնել մի սերունդ, որը պատրաստ է ընտրել կրթվելու եւ զարգանալու համար եղած հնարավորություններից լավագույնը», - այս առիթով նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:47 | 17.05.12 | News | 4193
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS has supported Vanadzor Pedagogical University in equipping an auditorium with 12 computers and interactive blackboard, as well as a Wi-Fi corner.
VivaCell-MTS plans equipping computer labs in 29 universities by the end of this year. The universities will be provided with videoconferencing equipment, servers, uninterruptable power supplies (UPS), switches, and other network equipment, in addition to the Wi-Fi corners, company\'s press-service informs.
«We wish to see a generation, which is looking forward to take the advantage of the best possibilities in getting education and develop», - said VivaCell-MTS CEO Ralph Yirikian on the occasion.