16:48 | 18.05.12 | Նորություններ | 4512
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը հայտարարել է նոր խաղ-մրցույթի մասին, որը մայիսի 19-ին ֆուտբոլասերներին դուրս կբերի Երեւանի փողոցներ` հնարավորություն ընձեռելով ստանալ ՈՒԵՖԱ EURO 2012-ի Իտալիա-Իսպանիա հանդիպմանը ներկա գտնվելու տոմսեր:
Խաղ-մրցույթին մասնակցել ցանկացողները պետք է օգտվեն Orange Ֆուտբոլասերների Գավաթի պաշտոնական ծրագրային հավելվածից (application), ինչպես նաեւ կիրառեն Երեւանի մասին իրենց գիտելիքները եւ խնդիրներ լուծելու հմտությունները, որպեսզի կարողանան գտնել ՈՒԵՖԱ EURO 2012-ի Adidas Tango12 պաշտոնական խաղագնդակը: Գնդակը գտնելու դեպքում հաջողակ մասնակիցներից միայն մեկին Orange-ի կողմից կհանձնվի երկու տոմս, որը վերջինիս կընձեռի առաջնության ամենահետաքրքիր հանդիպումներից մեկին ներկա գտնվելու բացառիկ հնարավորություն: Նա, ով գնդակը կգտնի առաջինը, Օրանժ Արմենիայի կողմից կստանա ֆուտբոլային նվերներ` շապիկ, գլխարկ եւ UEFA EURO 2012-ի պաշտոնական գնդակ Tango12-ի պատճենը:
«Գտիր գնդակը» խաղ-մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է.
- Ներբեռնել ծրագրային հավելվածը. Orange Ֆուտբոլասերների Գավաթի պաշտոնական ծրագրային հավելվածը ներբեռնելուն պես ֆուտբոլասերները կստանան հաղորդագրություն, որով նրանց կտեղեկացվի, որ մրցույթն արդեն սկսված է եւ նրանք կարող են մասնակցել խաղին;
- Փնտրել եւ գտնել գնդակը. օգտվելով իրենց սմարթֆոններին հատուկ աշխարհագրական դիրքի որոշման հնարավորությունից` խաղի ընթացքում ֆուտբոլասերները կստանան հուշումներ այն մասին, թե ինչ հեռավորության վրա են գտնվում թաքնված գնդակից;
- Օգտագործել տեղանքի վերաբերյալ իրենց գիտելիքները. հուշումները ճիշտ կռահելու համար խաղի մասնակիցները ստիպված կլինեն կիրառել Երեւանի վերաբերյալ իրենց գիտելիքները, որոնց միջոցով կկարողանան գտնել թաքնված գնդակը: Ծրագրային հավելվածում առկա քարտեզը նաեւ ցույց կտա, թե տվյալ մասնակցի` գնդակի նկատմամբ գտնվելու դիրքի համեմատությամբ, ինչ դիրքում են գտնվում խաղի մյուս մասնակիցները: Այսպիսով, խաղի ողջ ընթացքում մասնակիցները կկարողանան անմիջականորեն հետեւել մրցույթի ընթացքին;
- Կիսվել ընկերների հետ. գնդակը գտնելուն պես` մասնակիցները ծրագրային հավելվածի միջոցով պետք է վերբեռնեն գտնված խաղագնդակի հետ իրենց լուսանկարը: Հաջողակներն իրենց այս լուսանկարն այնուհետ կարող են վերաբեռնել այն սոցիալական կայքերում, որտեղից իրենք օգտվում են` կիսելով ՈՒԵՖԱ EURO 2012-ի իրենց ֆուտբոլային ակնթարթը ընտանիքի անդամների, ընկերների եւ գործընկերների հետ:
Ֆուտբոլասերների կողմից ներկայացված լուսանկարներից ժյուրին կընտրի միայն մեկ հաղթողի, որը Հայաստանից ներկա կգտնվի առաջնությանը: Հաղթողին կհանձնվի ս.թ. հունիսի 10-ին կայանալիք Իսպանիա-Իտալիա ֆուտբոլային հանդիպմանը մասնակցելու ուղեգիր, որը ներառում է 2 տոմս, ինչպես նաեւ ուղեւորության, կացության եւ սննդի ծախսերը:
«Գտիր գնդակը» խաղ-մրցույթի առաջին երեւանյան խաղը տեղի կունենա մայիսի 19-ին: Վերը նշված պաշտոնական ծրագրային հավելվածը հասանելի է iOS, Android եւ Blackberry պլատֆորմների համար: Մրցույթի մասին մանրամասների եւ ծրագրային հավելվածը ներբեռնելու համար պետք է այցելել http://orangearmenia.am/uefa-euro-2012/chase-the-ball.

16:48 | 18.05.12 | Новости | 4614
Ереван/Медиамакс/. Orange объявил о новой игре-конкурсе, который 19 мая выведет футбольных болельщиков на улицы Еревана, предоставляя возможность получить билеты на встречу Италия-Испания в рамках УЕФА EURO 2012.
В случае нахождения мяча Orange вручит два билета одному из счастливых участников, что предоставит ему исключительную возможность находиться на одной из самых интересных встреч. Тот, кто найдет мяч первым, получит от Оранж Armenia футбольные призы – майку, кепку и копию официального мяча УЕФА EURO 2012 Tango12.
Для участия в игре-конкурсе “Найди мяч” необходимо:
- Скачать программное приложение: после скачивания болельщики получат сообщение, в котором будет сказано, что конкурс уже начался, и они могут принять участие в игре;
- Искать и найти мяч: пользуясь возможностью нахождения своего географического положения в своих смартфонах во время игры участники получат подсказки о том, на каком расстоянии находятся от мяча;
- Использовать свои знания о местности: для того, чтобы правильно угадать подсказки, участники игры должны будут применить свои знания о Ереване, с помощью которых смогут найти спрятанный мяч. Существующая в программном приложении карта покажет также, на каком расстоянии от места мяча находятся другие участники. Таким образом, в течение всей игры участники смогут непосредственно следить за ходом конкурса.
- Делиться с друзьями: при нахождении мяча участники должны посредством приложения загрузить свою фотографию с мячом. После этого они могут загрузить данную фотографию в социальных сетях, делясь своим футбольным мигом УЕФА EURO 2012 с членами семьи, друзьями и коллегами;
Из представленных фотографий жюри выберет только одного победителя, который будет присутствовать на матче. Победителю будет вручена путевка на матч Италия-Испания, который состоится 10 июня этого года, включающая в себя 2 билета, расходы на проезд, проживание и питание.
Первая ереванская игра конкурса “Найди мяч” состоится 19 мая. Отмеченное официальное программное приложение доступно для платформ iOS, Android и Blackberry. Для более детальной информации о конкурсе и программном приложении перейдите на сайт http://orangearmenia.am/uefa-euro-2012/chase-the-ball.