15:24 | 23.05.12 | Նորություններ | 5094
Դիջիթեք բիզնես ֆորումում կքննարկվի նորարարությունների կառավարման մասով պետական մարմին ստեղծելու հարցը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հունիսի 15-16-ին Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում անցկացվելիք Դիջիթեք բիզնես ֆորումի ընթացքում կքննարկվի նաեւ նորարարությունների կառավարման եւ մոդեռնիզացիայի մասով պետական մարմնի ստեղծման հարցը:
Այս մասին այսօր հայտարարել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը` նշելով, որ կյանքի դրական փոփոխություն ապահովող ՏՏ ոլորտը պետք է պլանաչափ կառավարման ենթարկվի:
Նա տեղեկացրել է, որ ֆորումը բաղկացած կլինի մի շարք միջոցառումներից` տեխնոլոգիաների ներդրման խնդիրներին նվիրված կոնֆերանսից, տեխնոլոգիական սեմինարների շարքից, “Digiteq Business” ցուցահանդեսից, որին կմասնակցեն մոտ 40 տեղական եւ միջազգային ընկերություններ:
“Ֆորումի 2-րդ օրը քննարկումների հարթակը կտրամադրվի բլոգերներին, ովքեր հատուկ մրցանակ կշնորհեն ամենավատ անցկացված տենդերի համար”,- ասել է Կարեն Վարդանյանը:
Ֆորումի գլխավոր գործընկեր Արմենթել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ տարեցտարի ֆորումում գրանցվում է ընկերությունների եւ նրանց առաջարկած լուծումների քանակական եւ որակական աճ:
“Այս տարի Արմենթել-ը ֆորումի ընթացքում կներկայացնի ծառայությունների փաթեթ կորպորատիվ բաժանորդների համար: Մասնավորապես, “Վիրտուալ մասնավոր ցանցի” ծառայությունը, որի միջոցով տարբեր տարածքներում բաշխված գրասենյակները համախմբվում են միասնական կորպորատիվ մասնավոր ցանցում”,- նշել է նա:
Ֆորումի անցկացմանն այս տարի աջակցելու է նաեւ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը՝ Ձեռնարկությունների զարգացման եւ շուկայի մրցունակության ծրագրի միջոցով: Ծրագրի արժեքի շղթայի բաղադրիչի ղեկավար Զդրավկո Շամին ասել է, որ իրենց նպատակն է աջակցել հայկական շուկայի պրոդուկտների մրցունակության բարձրացմանը:

15:24 | 23.05.12 | Новости | 5138
На бизнес-форуме Диджитек будет обсужден вопрос о создании государственного органа по контролю за инновациями
Ереван/Медиамакс/. В ходе бизнес-форума Диджитек, который пройдет 15-16 июня в гостинице Армения- Марриот, будет обсужден также вопрос создания государственного органа по контролю за инновациями и модернизацией.
Об этом заявил сегодня исполнительный директор Союза предприятий информационных технологий (UITE) Карен Варданян, отметив, что сфера IT, обеспечивающая позитивные изменения в жизни, должна подвергаться планомерному контролю.
Он сообщил, что форум будет состоять из ряда мероприятий: конференции, посвященной вопросам внедрения технологий, ряда технологических семинаров, выставки “Digiteq Business”, в которой примут участие около 40 местных и зарубежных компаний.
“На второй день форума площадка обсуждений будет предоставлена блогерам, которые вручат специальный приз тендеру, проведенному наихудшим образом”,- сказал Карен Варданян.
Гендиректор компании “АрменТел” (главного партнера форума) Игорь Климко сказал, что из года в год форум регистрирует количественный и качественный рост компаний и предложенных ими решений.
“В этом году АрменТел представит во время форума пакет услуг для корпоративных абонентов. В частности, услугу “Виртуальной частной сети”, посредством которой офисы, развернутые на различных территориях, объедняются в частной корпоративной сети”, - отметил он.
В этом году проведению форума будет содействовать также Международная организация развития США (USAID) посредством Программы развития предприятий и конкурентоспособности рынка. Руководитель компонента ценового сегмента рынка Здравко Шамин сказал, что их целью является содействие увеличению уровня конкурентоспособности продуктов армянского рынка.