15:24 | 23.05.12 | Նորություններ | 5094
Դիջիթեք բիզնես ֆորումում կքննարկվի նորարարությունների կառավարման մասով պետական մարմին ստեղծելու հարցը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հունիսի 15-16-ին Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում անցկացվելիք Դիջիթեք բիզնես ֆորումի ընթացքում կքննարկվի նաեւ նորարարությունների կառավարման եւ մոդեռնիզացիայի մասով պետական մարմնի ստեղծման հարցը:
Այս մասին այսօր հայտարարել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը` նշելով, որ կյանքի դրական փոփոխություն ապահովող ՏՏ ոլորտը պետք է պլանաչափ կառավարման ենթարկվի:
Նա տեղեկացրել է, որ ֆորումը բաղկացած կլինի մի շարք միջոցառումներից` տեխնոլոգիաների ներդրման խնդիրներին նվիրված կոնֆերանսից, տեխնոլոգիական սեմինարների շարքից, “Digiteq Business” ցուցահանդեսից, որին կմասնակցեն մոտ 40 տեղական եւ միջազգային ընկերություններ:
“Ֆորումի 2-րդ օրը քննարկումների հարթակը կտրամադրվի բլոգերներին, ովքեր հատուկ մրցանակ կշնորհեն ամենավատ անցկացված տենդերի համար”,- ասել է Կարեն Վարդանյանը:
Ֆորումի գլխավոր գործընկեր Արմենթել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ տարեցտարի ֆորումում գրանցվում է ընկերությունների եւ նրանց առաջարկած լուծումների քանակական եւ որակական աճ:
“Այս տարի Արմենթել-ը ֆորումի ընթացքում կներկայացնի ծառայությունների փաթեթ կորպորատիվ բաժանորդների համար: Մասնավորապես, “Վիրտուալ մասնավոր ցանցի” ծառայությունը, որի միջոցով տարբեր տարածքներում բաշխված գրասենյակները համախմբվում են միասնական կորպորատիվ մասնավոր ցանցում”,- նշել է նա:
Ֆորումի անցկացմանն այս տարի աջակցելու է նաեւ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը՝ Ձեռնարկությունների զարգացման եւ շուկայի մրցունակության ծրագրի միջոցով: Ծրագրի արժեքի շղթայի բաղադրիչի ղեկավար Զդրավկո Շամին ասել է, որ իրենց նպատակն է աջակցել հայկական շուկայի պրոդուկտների մրցունակության բարձրացմանը:

15:24 | 23.05.12 | News | 5095
Yerevan/Mediamax/. The issue of establishing a state structure for innovation and modernization control will be discussed during DigiTec business forum due to be held in Marriott Armenia hotel on June 15-16.
Executive Director of the Union of IT Enterprises Karen Vardanyan stated this today noting that IT sector which ensures positive changes in life should be systematically controlled.
He said that the forum will comprise a number of events- conferences devoted to issues of introducing technologies, a number of technological workshops, “DigiTec Business” exhibitions with participation of about 40 local and foreign companies.
“On the second day of the forum, bloggers will conduct the platform for discussions and they will award a special prize to the worst bids”, said Karen Vardanyan.
“ArmenTel” (the general partner of the forum) CEO Igor Klimko said that year by year the forum registers quantitative and qualitative growth of companies and suggested solutions.
“During the forum this year, ArmenTel will present a service package for corporate subscribers. In particular, “Virtual Private Network” service which will allow offices located in various destinations to join a private corporate network”, he noted.
The forum will also be supported by U.S, Agency for International Development (USAID) through its program for development of enterprises and market competitiveness this year. Head of the Market Price Segment Zdravko Shamin said that they aim to contribute to enhancing the level of competitiveness of products of the Armenian market. --0--