17:30 | 10.07.12 | Նորություններ | 4335
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange Հիմնադրամը եւ Վորլդ Վիժն Հայաստանը հայտարարեցին «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» SMS բարեգործական նախագծի առաջին ամսվա արդյունքների մասին:
Նախագիծը, որը մեկնարկել է հունիսի 1-ին, թույլ է տալիս Orange-ի բաժանորդներից յուրաքանչյուրին աջակցություն ցուցաբերել հայ մանուկների, ում ընտանիքները ֆինանսական դժվարությունների պատճառով չեն կարողանում իրենց երեխաներին տանը պահել եւ հանձնում են պետական հաստատությունների հոգածությանը:
Ուղարկելով SMS 1234 կարճ համարին` Orange-ի բաժանորդները նվիրաբերում են 100, իսկ 5678 համարին` 500 դրամ: Հունիս ամսվա ընթացքում Orange-ի բաժանորդները նվիրաբերել են 481,500 ՀՀ դրամ: Orange Հիմնադրամը նվիրաբերում է նույնքան գումար, որքան բաժանորդները, այսինքն` հունիս ամսվա դրամահավաքի արդյունքում Orange Հիմնադրամը Վորլդ Վիժն Հայաստանին է տրամադրում 963,000 ՀՀ դրամ:
Այս գումարը Վորլդ Վիժն Հայաստանը կօգտագործի` Տավուշի մարզի Այրում գյուղի բնակիչներ Աշոտի եւ Սուսաննայի ընտանիքին օգնելու համար: Աշոտն ու Սուսաննան ունեն հինգ երեխա եւ կենցաղային ու սոցիալական ծանր պայմանների պատճառով երեխաներից մեկին` տասնհինգամյա Լիլիթին ստիպված են եղել հանձնել գիշերօթիկ հաստատության հոգածությանը: Հավաքված գումարը բավարար կլինի, որպեսզի ընտանիքի հայրը, ով մասնագիտությամբ ավտոմեխանիկ է, կարողանա ստեղծել մեքենաների վերանորոգման փոքրիկ արհեստանոց եւ սկսել գումար վաստակել, ինչի շնորհիվ Լիլիթը կրկին կկարողանա ապրել ընտանիքում:
«Սա այն նախագիծն է, որը միավորում է մեզ մեր բաժանորդների հետ լավ գործի համար: Ծրագիրը շարունակական է լինելու, եւ այս ամիս մենք կրկին սպասում ենք հանգանակությունների, որոնք հնարավորություն կտան այլ երեխաների կյանքում բերել շոշափելի փոփոխություններ»,- ասել է Orange Հիմնադրամի գլխավոր քարտուղար Նազարեթ Սեֆերյանը:
Նախագիծը կտեւի մեկ տարի, որի ընթացքում Orange Հիմնադրամը պարբերաբար կտեղեկացնի հավաքված գումարի եւ այն երեխաների եւ ընտանիքների մասին, որոնց դրանք ուղղվել են:

17:30 | 10.07.12 | News | 4334
Yerevan/Mediamax/. Today Orange Foundation and World Vision Armenia announced the results for the first month of implementation of “Let’s keep children home” SMS charity project.
This project launched on the 1st of June of this year gives the chance to every Orange customer to support Armenian children whose families due to financial difficulties cannot keep them home and deliver them under the care of state institutions.
By sending SMS to 1234 short number, Orange customers donate 100 AMD and by sending SMS to 5678 short number – 500 AMD. In June 2,265 Orange customers have donated total 481,500 AMD. As it has been announced, Orange Foundation in its turn will donate as much money as donated by customers all together, i.e., thanks to this money raising project Orange Foundation will transfer 963,000 AMD to World Vision Armenia, which will use this amount to help Ashot’s and Susanna’s family living in Ayrum village of Tavush region.
Ashot and Susanna have 5 children and due to household and social difficulties they have to deliver one of them, 15-year-old Lilit under the care of a night institution. The collected amount will be enough to enable the father of the family, who is a car mechanic by profession, to establish a small car repair workshop and to earn his family’s living, thus, providing the chance to Lilit to live and grow in her family.
“This is a project that brings us together with our customers for a good deed. The project will be ongoing, and this month as well we are expecting donations which will enable to bring tangibale changes into the lives of many other children,” said Nazareth Seferian, General Secretary of Orange Foundation.
The project will last 1 year during which Orange Foundation will regularly provide information regarding the donated money and the children and families who will be the beneficiaries of this project.