17:51 | 13.07.12 | Նորություններ | 4163
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այսօր հանդիպել է «Օրանժ Արմենիա» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի հետ:
Քաղաքապետարանի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Տարոն Մարգարյանը ողջունել է այն փաստը, որ քաղաքային տրանսպորտում քաղաքապետարանի եւ Օրանժ Արմենիա-ի համատեղ պիլոտային ծրագրով տեղադրվել են անվճար Wi-Fi համակարգեր:
Քաղաքապետի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել քաղաքային տրանսպորտում ներկայումս տեղադրված 91 համակարգերի թիվը մինչեւ տարեվերջ հասցնել 255-ի:
«Մենք բարձր ենք գնահատում Երեւանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցությունը, որի շրջանակում բազմաթիվ ծրագրեր ու հանրային միջոցառումներ ենք իրականացրել: Հետաքրքրված ենք նաեւ Ձեր նախաձեռնությամբ` այգիներում, պուրակներում եւ հանրային այլ վայրերում Wi-Fi համակարգերի տեղադրմամբ, ինչպես նաեւ պատրաստ ենք մասնակցելու քաղաքային այլ ծրագրերում»,-նշել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

17:51 | 13.07.12 | Новости | 4240
Ереван /Медиамакс/. Мэр города Ереван Тарон Маргарян встретился сегодня с гендиректором Оранж Армения Бруно Дютуа.
Согласно пресс-релизу мэрии, Тарон Маргарян поприветствовал тот факт, что благодаря совместной пилотной программе мэрии и Оранж Армения в Ереване были установлены бесплатные Wi-Fi точки.
Стороны приобретели договоренность довести до конца года количество WiFi точек с нынешних 91 до 255.
“Мы высоко ценим сотрудничество с мэром Еревана, в рамках которого мы реализовали большое количество программ и общественных мероприятий. Мы также заинтересованы в Вашей инициативе по установке Wi-Fi оборудования в садах, парках и общественных местах, мы готовы принять также участие и в других городских программах”,- отметил гендиректор Оранж Армения Бруно Дютуа.