13:07 | 24.07.12 | Նորություններ | 6267
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ Երեւանի Կենտրոն վարչական շրջանը ծրագրեր կիրականացնեն հանրային կրթության եւ մշակույթի ոլորտներում
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Երեւանի Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Արա Սադոյանը ստորագրել են փոխգործակցության հուշագիր, որը նախանշում է 2012 թ.-ի ընթացքում համագործակցության շրջանակները:
Կողմերը համատեղ ծրագրեր կիրականացնեն հանրային կրթության եւ մշակույթի ոլորտներում:
«Մայրաքաղաքի կենտրոնը գնահատվում է որպես ազգային արժեք` յուրաքանչյուր հայի կողմից: Մենք պետք է հնարավորինս փայփայենք ու հոգ տանենք դրա մասին: Մայրաքաղաքի կենտրոնն այն վայրն է, որից ստացած տպավորությունների հիման վրա հյուրերը կարծիք են կազմում ամբողջ երկրի մասին»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հոգածությունը մայրաքաղաքի, հատկապես Կենտրոն  վարչական շրջանի հանդեպ իսկապես գնահատելի է: Վստահ եմ, որ ամենամոտ ապագայում տեսանելի կլինեն մեր փոխգործակցության արդյունքները: Համատեղ իրագործած բազմաթիվ ծրագրերն ու միջոցառումները կնպաստեն այցելուներին մայրաքաղաքի մասին ավելի լիարժեք եւ տպավորիչ տեղեկատվություն փոխանցելուն», - ասել է Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Արա Սադոյանը:

13:07 | 24.07.12 | Новости | 6352
ВиваСелл-МТС и административный округ Кентрон будут сотрудничать в сферах общественного образования и культуры
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и руководитель административного округа Кентрон Еревана Ара Садоян подписали сегодня меморандум о сотрудничестве.
Стороны договорились о реализации совместных программ в сферах общественного образования и культуры.
«Центр столицы оценивается каждым армянином как национальное достояние. Мы должны заботиться о центре города. Центр столицы - это то место, на основе которого гости составляют мнение обо всей стране», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Забота ВиваСелл-МТС о столице, в частности, об округе Кентрон, очень ценна. Я уверен, что в ближайшем будущем результаты нашего сотрудничества станут ощутимы», - сказал Ара Садоян.