Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) գրավոր հարցում է ուղարկվել ԱրմենՏել-ին՝ պահանջելով ներկայացնել օգոստոսի 7-ին ընկերության բջջային ցանցում տեղի ունեցած խափանումների պատճառները:
«Ընկերությունից պարզաբանումներ ստանալուն պես հանձնաժողովը կուսումնասիրի դրանք եւ արդյունքների մասին կտեղեկացնի հանրությանը», - հայտնել են հանձնաժողովում:
Երեկ ԱրմենՏելի բջջային ցանցում տեղի են ունեցել խափանումներ, որոնք թույլ չէին տալիս բաժանորդներին օգտվել կապից: Նման դեպք նույն օպերատորի հետ պատահել էր մայիսի 18-ին, որն ընկերությունը բացատրել էր «կապալառուներից մեկի կողմից տեղադրված սարքավորման խափանմամբ»:

Yerevan/Mediamax/. The Public Services Regulatory Commission of Armenia (PSRC) sent a written request to ArmenTel demanding to present the reasons for the outage of the operator\'s mobile network taken place yesterday.
\"After getting explanations from the company, the Commission will examine them and inform the society about the results\", the PSRC reported.
There were outages in ArmenTel mobile network which didn\'t allow subscribers to use the communication services. Such a case took place with the same operator on May 18, 2012. At that time, the company explained it by \"outage in equipment installed by one of the vendors\".