08:27 | 25.09.12 | Նորություններ | 4881
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (ապրանքանիշը Beeline) եւ էքստրեմալ մարզաձեւերի «Ադրենալին» ասոցիացիան այսօր պարգեւատրել են Quadra Drive 2012 միջազգային բաց առաջնության հաղթողներին:
Սեպտեմբերի 15-ից 16-ը Տավուշի մարզում կայացած Jeep Trophy կողմնորոշում տիպի առաջնությանը մասնակցել են 32 մարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից եւ Ռուսաստանից:
Միջոցառումը մեկնարկեց Դիլիջան քաղաքում: Մարզիկները տոպոլոգիական քարտեզների օգնությամբ անցան երթուղու նշված կետերով, Մեծ եւ Փոքր Մայմեխ սարերով` հասնելով Իջեւան, որտեղ էլ հայտարարվեց ավարտը: 16-ժամյա մրցույթի հաղթող ճանաչվեցին ամենաշատ միավոր հավաքած մարզիկները, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
Արտաճանապարհային մեքենաների դասում հաղթող ճանաչվեցին երեւանցիներ Դավիթ Մարտիրոսյանը, Ռուբեն Սահակյանը եւ Լյուդվիգ Երմազյանը, ովքեր համապատասխանաբար գրավեցին առաջին, երկրորդ եւ երրորդ տեղերը: Քառացիկլետների դասում հաղթողները նույնպես Երեւանից էին: Էդուարդ Գայֆաջյանը, Գարեգին Արզումանյանը եւ Հակոբ Ղարախանյանը համապատասխանաբար նվաճեցին ոսկի, արծաթ եւ բրոնզ:
«Հերթական անգամ հայ մարզկները ապացուցեցին իրենց վարպետությունը դժվար անցանելի ճանապարհներին` ցուցաբերելով դիմացկունություն եւ մեծ կամքի ուժ: «ԱրմենՏել» ընկերության անունից շնորհավորում եմ հայ մարզիկներին, մաղթելով նրանց նորանոր հաղթանակներ, նոր ռեկորդներ եւ հաղթանակին հասնելու մեծ ցանկություն»,- նշել է ԱրմենՏելի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱրմենՏելին` էքստրեմալ սպորտաձեւերի ամենատարբեր մրցություններին աջակցելու համար: Երախտապարտ ենք նաեւ այն ներդրման համար, որ ընկերությունն ունեցավ ոչ միայն պրոֆեսիոնալ վարորդների այլ նաեւ երիտասարդ մարզիկների զարգացման եւ թիմային ոգի դաստիարակելու գործում:
Մարզիկներն ընդհանուր առմամբ հաղթահարեցին 180 կմ: Մրցույթներին հետեւում էին Դիլիջանի, Իջեւանի եւ մոտակա գյուղերի հազարավոր բնակիչներ: Մրցանակաբաշխության արարողությունը տեղի ունեցավ Իջեւան քաղաքում եւ ուղեկցվեց տոնական համերգով:

08:27 | 25.09.12 | Новости | 4154
Ереван/Медиамакс/. Армянские спортсмены, занявшие призовые места на международном фестивале Quadra Drive 2012, получили призы от компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) и армянской ассоциации экстремального спорта «Адреналин».
В соревнованиях по Jeep Trophy ориентированию, которые прошли с 15 по 16 сентября 2012 года в Тавушском марзе Армении, приняло участие 32 спортсмена из Армении, Грузии и России. Стартовав в Дилижане, участники с помощью топографических карт  проходили по бездорожью через контрольные точки, преодолели горные участки Большой и Малый Маймех и финишировали в Иджеване. Победители 16-часового заезда были определены по количеству набранных баллов, сообщили в АрменТел.
Призерами в классе внедорожников стали  ереванцы: Давид Мартиросян, Рубен Саакян и Людвиг Ермазян, занявшие первое, второе и третье места соответственно. В классе квадроциклов лучшими водителями также стали представители Еревана: Эдуард Гайфаджан, Гарегин Арзуманян и Акоб Караханян, завоевавшие, соответственно, золото, серебро и бронзу.
«В очередной раз армянские спортсмены доказали свое мастерство, продемонстрировав выносливость и волю к победе на сложных трассах и в условиях бездорожья. От имени компании «АрменТел» я поздравляю молодых спортсменов и желаю им новых успехов в спортивной карьере, новых рекордов и нескончаемой воли к победе», - отметила руководитель службы по связям с общественностью АрменТел Ануш Беглоян.
Президент ассоциации экстремального спорта Армении Арташес Степанян поблагодарил АрменТел за поддержку программ экстремального спорта, за вклад компании в развитие не только профессиональных водителей, но и юных спортсменов и воспитанию в них командного духа и стремления к победе.
Участники соревнований преодолели в общей сложности около 180 км. За ходом соревнований наблюдали тысячи жителей Дилижана, Иджевана и сел, расположенных вдоль маршрута. Церемония чествования победителей состоялась в Иджеване и сопровождалась праздничным концертом.