08:27 | 25.09.12 | Նորություններ | 4881
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (ապրանքանիշը Beeline) եւ էքստրեմալ մարզաձեւերի «Ադրենալին» ասոցիացիան այսօր պարգեւատրել են Quadra Drive 2012 միջազգային բաց առաջնության հաղթողներին:
Սեպտեմբերի 15-ից 16-ը Տավուշի մարզում կայացած Jeep Trophy կողմնորոշում տիպի առաջնությանը մասնակցել են 32 մարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից եւ Ռուսաստանից:
Միջոցառումը մեկնարկեց Դիլիջան քաղաքում: Մարզիկները տոպոլոգիական քարտեզների օգնությամբ անցան երթուղու նշված կետերով, Մեծ եւ Փոքր Մայմեխ սարերով` հասնելով Իջեւան, որտեղ էլ հայտարարվեց ավարտը: 16-ժամյա մրցույթի հաղթող ճանաչվեցին ամենաշատ միավոր հավաքած մարզիկները, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
Արտաճանապարհային մեքենաների դասում հաղթող ճանաչվեցին երեւանցիներ Դավիթ Մարտիրոսյանը, Ռուբեն Սահակյանը եւ Լյուդվիգ Երմազյանը, ովքեր համապատասխանաբար գրավեցին առաջին, երկրորդ եւ երրորդ տեղերը: Քառացիկլետների դասում հաղթողները նույնպես Երեւանից էին: Էդուարդ Գայֆաջյանը, Գարեգին Արզումանյանը եւ Հակոբ Ղարախանյանը համապատասխանաբար նվաճեցին ոսկի, արծաթ եւ բրոնզ:
«Հերթական անգամ հայ մարզկները ապացուցեցին իրենց վարպետությունը դժվար անցանելի ճանապարհներին` ցուցաբերելով դիմացկունություն եւ մեծ կամքի ուժ: «ԱրմենՏել» ընկերության անունից շնորհավորում եմ հայ մարզիկներին, մաղթելով նրանց նորանոր հաղթանակներ, նոր ռեկորդներ եւ հաղթանակին հասնելու մեծ ցանկություն»,- նշել է ԱրմենՏելի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱրմենՏելին` էքստրեմալ սպորտաձեւերի ամենատարբեր մրցություններին աջակցելու համար: Երախտապարտ ենք նաեւ այն ներդրման համար, որ ընկերությունն ունեցավ ոչ միայն պրոֆեսիոնալ վարորդների այլ նաեւ երիտասարդ մարզիկների զարգացման եւ թիմային ոգի դաստիարակելու գործում:
Մարզիկներն ընդհանուր առմամբ հաղթահարեցին 180 կմ: Մրցույթներին հետեւում էին Դիլիջանի, Իջեւանի եւ մոտակա գյուղերի հազարավոր բնակիչներ: Մրցանակաբաշխության արարողությունը տեղի ունեցավ Իջեւան քաղաքում եւ ուղեկցվեց տոնական համերգով:

Yerevan/Mediamax/. Armenian sportsmen who won in the international Quadra Drive 2012 festival were rewarded by ArmenTel (Beeline trademark) and \"Adrenalin\" Armenian extreme sports association.
32 sportsmen from Armenia, Georgia and Russia took part in the Jeep Trophy contest which was held in the Tavush marz of Armenia on September 15-16. Starting in Dilijan, participants passed the off-road track with the help of topographic maps through the control points overcoming mountainous areas of Major and Minor Maimekh and finished in Ijevan. The winners of the 16-hour drive were picked up by the number of points they scored, ArmenTel reported.
Yerevan residents won prizes in the off-road class: David Martirosyan, Ruben Sahakyan and Lyudvig Yermayan who took the first, second and third places respectively. In the quadrocycle class, also Yerevan residents took the lead - Edward Gaifajyan, Garegin Arzumanyan and Hakob Karakhanyan who took the gold, silver and bronze respectively.
\"Again Armenian sportsmen proved their mastership demonstrating robustness and willingness to win on the hard highways and in off-road conditions. On behalf of \"ArmenTel\", I congratulate young sportsmen and wish them new successes in sports career, new records and endless willingness to win\", noted ArmenTel spokeswoman Anush Begloyan.
President of the Extreme Sports Association of Armenia Artashes Stepanyan thanked ArmenTel for supporting extreme sports programs, for the company\'s contribution to the development of not only professional drivers but also young sportsmen and raising the team spirit in them and willingness to win.
The participants of the contest overcame overall about 180 km. Thousands of residents of Dilijan, Ijevan and villages nearby watched the tournament. The awards ceremony was held in Ijevan and was accompanied by a festive concert.