01:37 | 28.09.12 | Նորություններ | 6527
Երեւան/Մեդիամաքս/. Սեպտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հովանավորած ‹‹Կանաչ դպրոց›› նախագծի ամփոփիչ ﬕմիջոցառումը:
‹‹Կանաչ դպրոց›› նախագիծն իրականացվում է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) կողմից: Միջոցառմանը ներկա էին մոտ 150 աշակերտներ՝ Գողթի, Ուրծաձորի, Նորատուսի թիվ 2 եւ 3, Երեւանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 միջնակարգ դպրոցներից:
Նախագիծը ﬔկնարկել էր 2011թ-ի մայիսին: Ծրագրին մասնակցած ուսուցիչներին ու աշակերտներին շնորհվեցին մրցանակներ, հավաստագրեր, իսկ լավագույն դպրոցն արժանացավ ‹‹Կանաչ դպրոց›› կոչմանը:
‹‹Կանաչ դպրոց›› նախագիծն իրականացնում է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC), UNICEF-ի եւ Շվեյցարիայի դեսպանատան կողմից: Գլխավոր գործընկերն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ -ը:

01:37 | 28.09.12 | Новости | 7095
Ереван/Медиамакс/. 26 сентября состоялось заключительное мероприятие проекта “Зеленая школа”, спонсируемого ВиваСелл-МТС.
Проект “Зеленая школа” реализуется Фондом защиты дикой природы и культурных ценностей (FPWC). На мероприятии присутствовали около 150 учеников из школ сел Гогт, Урцадзор, Норатус и из ереванской школы имени Джона Киракосяна.
Проект стартовал в мае 2011 года. Участникам программы были вручены призы, сертификаты, а лучшая школа удостоилась звания “Зеленая школа”.
Проект “Зеленая школа” реализуется Фондом защиты дикой природы и культурных ценностей (FPWC),  UNICEF и посольством Швейцарии. Генеральным спонсором выступает компания ВиваСелл-МТС.