07:45 | 05.10.12 | Նորություններ | 5752
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Այբ» կրթական հիմնադրամը երեկ Վաղարշապատի թիվ 4 հիմնական դպրոցում քիմիայի եւ կենսաբանության նոր ուսումնական լաբորատորիաներ է բացել:
Ուսուցչի տոնին ընդառաջ քիմիայի դասասենյակ-լաբորատորիան անվանակոչվեց քիմիայի վաստակավոր ուսուցիչ Պետրոս Աբգարյանի անունով։
Ներկաները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու քիմիայի եւ կենսաբանության «ԱյբԼաբ»-երի հագեցվածությանն ու տեխնիկական զինվածությանը, հետեւելու երեխաների կողմից իրականացվող փորձերին:
Նույն դպրոցում 2011թ. դեկտեմբերին բացվել էր ֆիզիկայի «ԱյբԼաբ»-ը:
Արդեն մի քանի տարի է, ինչ «Այբ» կրթական հիմնադրամը նախագծում եւ հիմնում է արդիական ուսումնական լաբորատորիաներ՝ «ԱյբԼաբ»-եր, Երեւանի եւ մարզերի դպրոցներում:

07:45 | 05.10.12 | News | 5723
Yerevan/Mediamax/. Ayb Educational Foundation opened two new state-of-the-art subject laboratories – AybLabs for chemistry and biology at Vagharshapat school #4 yesterday.
Ahead of the Teacher’s Day, the chemistry laborartory was named after the honored chemistry teacher Petros Abgaryan.
The guests were invited to see the facilities and technological equipment of the labs and follow the experiements performed by the students.
In December of 2011 the physics AybLab was launched at the same school.
It’s been several years that Ayb Educational Foundation designs and launches modern subject-specific laboratories (AybLabs) at Yerevan and regional schools.