07:49 | 23.10.12 | Նորություններ | 4269
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսուհետ ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) շարժական կապի բաժանորդները հնարավորության ունեն ստանալ հաղորդագրություններ եւ տեղադրել նոր գրառումներ «ВКонтакте» սոցիալական ցանցում SMS հաղորդագրությունների միջոցով:
«ВКонтакте» SMS ծանուցում» նոր ծառայությունը թույլ է տալիս Beeline հետվճարային եւ կանխավճարային համակարգի բաժանորդներին անվճար ստանալ անձնական հաղորդագրություններ եւ նորությունների ծանուցում SMS հաղորդագրությունների միջոցով, հայտնել են ընկերությունում:
«ВКонтакте» SMS ծանուցում» ծառայությունից օգտվելու համար օգտատերը սոցիալական ցանցի իր անձնական էջում պետք է ակտիվացնի «SMS-ծանուցում ստանալու» հնարավորությունը «Իմ կարգավորումներ» բաժնում: Այդ նույն էջում կարելի է ինքնուրույն կարգավորել SMS-ծանուցումներ ստանալու պարբերականությունը եւ ժամերը:
«ВКонтакте» SMS ծանուցում» ծառայության ակտիվացումն անվճար է: Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս օգտվողին պատասխանել անձնական հաղորդագրություններին պատասխան SMS-ի միջոցով: Օգտատերը կարող է թարմացնել պատի գրառումը` ուղարկելով տեքստը 4310 համարին: Բոլոր ուղարկված SMS հաղորդագրությունները տարիֆիկացվում են 9 դրամ արժեքով:
«Հաշվի առնելով Հայաստանում «ВКонтакте» սոցիալական ցանցից օգտվողների քանակի շարունակական աճը, ինչպես նաեւ Facebook եւ «Мой Мир» սոցիալական ցանցերում «SMS-ծանուցման» ծառայության նշանակալից հաջողությունը` ԱրմենՏել-ն առաջինը Հայաստանում ներկայացրեց նմանատիպ ծառայություն նաեւ «ВКонтакте» սոցիալական ցանցի սիրահարների համար: Վստահ ենք, որ այս պարզ եւ հարմարավետ ծառայության շնորհիվ, մեր բաժանորդներն ըստ արժանվույն կգնահատեն ընկերության նախձեռնությունն ուղղված առավել ճանաչված սոցիալական ցանցերում շփման տարբեր նորարարական եւ տեխնոլոգիական միջոցների ներդրմանը», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
ԱրմենՏելն առաջինը Հայաստանում 2012թ-ի գարնանը գործարկեց Facebook սոցիալական ցանցում «SMS-ծանուցում» ծառայությունը եւ 0.facebook.com անվճար բջջային տարբերակին հասանելիության ծառայությունը: 2011թ. դեկտեմբերին Beeline բաժանորդների համար գործարկվեց «Мой Мир» սոցիալական ցանցում «SMS-ծանուցում» ծառայությունը:

07:49 | 23.10.12 | Новости | 4350
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) объявил сегодня о возможности для мобильных абонентов компании получать оповещения и обновлять статусы в социальной сети «ВКонтакте» посредством SMS-сообщений.
Новая услуга «SMS-оповещения «ВКонтакте» позволяет предоплатным и постоплатным абонентам Beeline, пользователям социальной сети «ВКонтакте» бесплатно получать личные сообщения и уведомления о новостях сообществ в виде SMS.
Воспользоваться услугой «SMS-оповещение «ВКонтакте» можно активировав опцию «получать SMS-оповещения» в разделе «Мои настройки» на личной странице пользователя в социальной сети. На этой же странице можно самостоятельно настроить время и периодичность рассылки SMS.
Плата за подключение услуги SMS-оповещения «ВКонтакте» не взимается. Услуга «SMS-оповещение «ВКонтакте» позволяет пользователю отвечать на личные сообщения простым ответным СМС. Обновить статус на стене пользователь может, отправив SMS с текстом статуса на номер 4310. Все исходящие сообщения тарифицируются по цене 9 драмов.
«Принимая во внимание быстро увеличивающееся число пользователей социальной сети «ВКонтакте» в Армении, а также значительный успех наших услуг по SMS-оповещению в социальных сетях Facebook и «Мой Мир», компания «АрменТел» первой в Армении предоставила аналогичный сервис и для любителей сети «ВКонтакте». Мы уверены, что благодаря простоте и удобству услуги, наши абоненты по достоинству оценят инициативу нашей компании по внедрению инновационных и технологически разнообразных способов общения в наиболее популярных социальных сетях», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Весной 2012 года АрменТел первым в Армении запустил сервис SMS-оповещений в социальной сети Facebook и услугу бесплатного доступа к мобильной версии сайта – о.facebook.com. В декабре 2011 года для абонентов Beeline стал работать сервис SMS-оповещений в социальной сети «Мой Мир».