03:47 | 05.11.12 | Նորություններ | 4539
Երեւան/Մեդիամաքս/. Օրանժ Արմենիան գործունեության երրորդ տարին ամփոփում է 600 հազ. բաժանորդներով, որոնցից 80 հազարը օգտվում են ինտերնետ-ծառայություններից, այսօր ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Նա ասել է, որ 2012-ի IV եռամսյակը առաջինն է ընկերության գործունեության ընթացքում, երբ ծախսերը եւ եկամուտները հավասարակշռվում են, իսկ 2013-ի վերջին ակնկալվում է, որ ընկերությունը դուրս կգա ինքնաֆինանսավորման մակարդակի վրա եւ կսկսի հետ բերել ներդրումները՝ գործունեություն ծավալելով «առանց հայրիկի կամ մայրիկի օգնության»:
Ֆրանսիս Ժելիբտերի փոխանցմամբ, 2012-ի ընթացքում Օրանժ Արմենիայի ներդրումները Հայաստանում կկազմեն շուրջ 7 մլրդ դրամ, իսկ եկամուտները՝ 21 մլրդ:

Yerevan/Mediamax/. By the end of the third year of activity, the number of Orange Armenia’s subscribers makes 600 thousand, 80 thousand of whom use Internet services, Orange Armenia CEO Francis Gelibter said today.
According to him, in the IV quarter of 2012, for the first time the company’s revenues and expenses got balanced. The company plans to begin self-financing by late 2013 and start returning the investments.
Francis Gelibter went on adding that in 2012, the company’s investments in Armenia will total about AMD 7bln, and the incomes will make AMD 21bln.