06:04 | 14.11.12 | Նորություններ | 5085
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր Կարիերայի զարգացման ծրագիրը ներկայացնող տաղավարով մասնակցում է այսօր Երեւանում մեկնարկած «Կրթություն եւ կարիերա EXPO 2012» ցուցահանդեսին:
Կարիերայի զարգացման ծրագրի շրջանակներում ուսանողներին, դասախոսներին, աշակերտներին եւ, առհասարակ, կրթական ոլորտի բարելավմանն ուղղված բազմաթիվ ծրագրեր են իրականացվում, նշել են ընկերությունում:
Ծրագրի քառամյա գոյության ընթացքում ավելի քան 5000 ուսանողի համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը 64 անգամ հանդես է եկել դասախոսությամբ: Համագործակցության հուշագիր է ստորագրվել ընկերության եւ շուրջ 37 բարձրագույն կրթական հաստատության միջեւ, 26 բաց դռների օր է կազմակերպվել Երեւանի եւ մարզերի դպրոցների ավելի քան 450 աշակերտի համար: Ընկերության շենքում անցկացվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ դպրոցի ուսուցողական 6 դասընթաց, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համապատասխան բաժիններում աշխատանքային պրակտիկա է անցել ավելի քան 250 ուսանող, Հայաստանի տարբեր բուհերից 200 ուսանող մասնակցել է կրթական ֆոնդ ծրագրին, շուրջ 29 համալսարան համալրվել է ինտերնետ հասանելիությամբ համակարգչային լսարաններով, նոր համակարգիչներով, տպիչներով, ինտերակտիվ գրատախտակներով, լուսարձակներով, փոխանջատիչներով եւ ժամանակակից այլ տեխնիկայով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում աշխատում է նաեւ հատուկ կարիքներով 37 աշխատակից:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Կարիերայի զարգացման ծրագիր է մշակել կոնկրետ նպատակով. օգնել ուսանողությանը` տեսական եւ գործնական գիտելիքները համադրելու հարցում: Այս կերպ մենք ցանկանում ենք տարիների ընթացքում ընկերության կուտակած գործնական գիտելիքի հսկայական պաշարը փոխանցել Հայաստանի երիտասարդներին, ինչը նրանց կօգնի ինքնադրսեւորվել եւ ապագա կերտել հայրենիքում»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Կրթություն եւ կարիերա EXPO 2012»-ը կանցկացվի նոյեմբերի 14-ից 16-ը` Երեւանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտում (Մերգելյան ինստիտուտ): Ցուցահանդեսի նպատակը աշակերտությանը եւ ուսանողությանը ժամանակակից կրթության վերաբերյալ համապարփակ տեղեկություններ տրամադրելն է, կրթօջախ-ձեռնարկություն համագործակցությանը նպաստելը, աշխատաշուկայում առավել մեծ պահանջարկ ունեցող մասնագիտությունների մասին հանրությանը տեղեկացնելը, աշխատանք փնտրողների եւ գործատուների միջեւ հանդիպումներ կազմակերպելը, ինչպես նաեւ կրթական նոր ծրագրերի շուրջ` պետական, մասնավոր եւ հասարակական կազմակերպություններին համախմբելը:

06:04 | 14.11.12 | News | 5083
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS has presented its Career Development Program at Education and Career EXPO 2012, started today in Yerevan.
In the scope of the Career Development Program various projects are being implemented directed to students, professors, schoolchildren and, in general, to the development of the educational sphere, company informs.
During the 4 years of the Career Development Program about 64 lectures for more than 5000 students were delivered by the General Manager of VivaCell-MTS, Memorandum of Understanding was signed with approximately 37 higher educational institutions, 26 Open Doors sessions were organized for more than 450 students and schoolchildren from Yerevan and the regions, 6 VivaCell-MTS School sessions were held in the premises of the Company, more than 250 students were hosted for internship in VivaCell-MTS respective units, 200 students benefit from the Education Fund program, about 29 universities were equipped with computed auditoriums with new PCs, printers, interactive boards, laser projectors, internet access and other modern equipments.
VivaCell-MTS is one of those few companies where the people with special needs and their problems are given special attention and care. Nowadays there are over 37 people with special needs working with the Company, and the attitude to them can’t be described other than respect, dignity, equity, and humility.
“VivaCell-MTS has developed a unique Program of Career Development aimed at helping students combine theory with practice, develop and use skills in a real working environment. This way we are trying to share with the younger generation the extensive pull of practical knowledge developed in the course of our activities, which will help them self-realize in the Motherland, stay and create value for the own country” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian at the opening ceremony of the Expo.
The Education and Career EXPO 2012 will be held from November 14 to 16 in the Yerevan Computer Research and Development Institute (Mergelyan Institute). The aim of the Expo is to provide information to schoolchildren and students regarding the whole spectrum of modern educational approaches and techniques, encourage creating new business relationship schemes between educational institutions, inform about most demanded specializations in the labor market, organize meetings between employers and job seekers, encourage state, private and public sectors to come up with new educational initiatives.