Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Շախտյոր» ֆուտբոլային ակումբը եւ Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունը հայտարարում են համատեղ մրցույթի մեկնարկի մասին, որի հաղթողը կմեկնի Դոնեցկ` դեկտեմբերի 5-ին կայանալիք Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի «Շախտյոր»-«Յուվենթուս» հանդիպմանը:
«Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Շախտյոր»-ի առանցքային խաղացողներից է եւ կարելի է ասել, որ այսօր ողջ Հայաստանը երկրպագում է Դոնեցկի ակումբին: Շատ ուրախ եմ, որ «Շախտյոր» ֆուտբոլային ակումբի ղեկավարությունը դրական արձագանք տվեց համատեղ մրցույթ անցկացնելու մեր առաջարկությանը», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Մրցույթի հաղթողը կստանա.
• Երեւան-Մոսկվա-Դոնեցկ-Երեւան ավիատոմս;
• Շախտյոր-Յուվենթուս հանդիպման տոմս (Դոնբաս-Արենա, դեկտեմբերի 5);
• Տեղավորում «Վիկտորիա» հյուրանոցում (www.victoria.ua/ru/)` 2 գիշեր;
• Էքսկուրսիա Դոնբաս-Արենա մարզադաշտում եւ կարճ հանդիպում Հենրիխ Մխիթարյանի եւ Շախտյորի թիմի ավագ Դարիո Սռնայի հետ:

Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян
Ереван/Медиамакс/. ФК «Шахтер» и медиа-компания Медиамакс объявляют совместный конкурс, победитель которого отправится в Донецк на предстоящий 5 декабря матч «Шахтер»-«Ювентус» группового турнира Лиги чемпионов.
«Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян является одним из ключевых игроков «Шахтера» и можно без преувеличения сказать, что сегодня вся Армения болеет за донецкий клуб. Я очень рад, что руководство ФК «Шахтер» положительно отреагировало на наше предложение о проведении совместного конкурса», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
Победитель конкурса получит:
• Авиабилет Ереван-Москва-Донецк-Ереван.
• Билет на матч Шахтер-Ювентус (Донбасс-Арена, 5 декабря).
• Проживание в отеле «Виктория» (www.victoria.ua/ru/) – 2 ночи.
• Экскурсия по стадиону Донбасс-Арена и краткая встреча с Генрихом Мхитаряном и капитаном Шахтера Дарио Срна.