07:01 | 20.11.12 | Նորություններ | 4862
ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) գործարկել է «Հայկական կամուրջներ» ծառայությունը, որը հնարավորություն է ընձեռում Beeline բաժանորդներին ռոումինգում գտնվելիս USSD հրահանգի միջոցով Beeline բջջային կապի համակարգում նախաձեռնել մուտքային զանգ Հայաստանից:
«Հայկական կամուրջներ» նոր ծառայությունը թույլ է տալիս կապվել Հայաստանում կապի բոլոր օպերատորների բաժանորդների հետ: Զանգն անվճար է Հայաստանում գտնվող այն բաժանորդի համար, ում հետ կկապվի ռոմինգում գտնվող բաժանորդը USSD հրահանգի միջոցով, հայտնել են ընկերությունում:
«Beeline բաժանորդները կարող են բավականին խնայել ռոմինգ ծառայությունների համար` օգտվելով «Հայկական կամուրջներ» ծառայությունից: Այսպես, օրինակ, Beeline ԱՊՀ սակագնային գոտուց Հայաստան սովորական զանգ կատարելիս մեկ րոպեի արժեքը կազմում է 360 դրամ, իսկ «Հայկական կամուրջներ» ծառայությունից օգտվելիս մեկ րոպեի արժեքը նշված սակագնային գոտու համար կազմում է 200 դրամ», - նշել են ընկերությունում:
«Ձմռան տոների նախաշեմին ԱրմենՏելը պատրաստել է հատուկ առաջարկ հատկապես նրանց համար, ովքեր պատրաստվում են տոներն անցկացնել արտերկրում: «Հայկական կամուրջներ» ծառայությունը հնարավորություն է ընձեռում մեր բաժաներդներին կրճատել ռոմինգի ծախսերն անկախ նրանից, թե աշխարհի որ մասում են գտնվում: «ԱրմենՏել» ընկերության այս նախաձեռնությունը Beeline բաժանորդներին հնարավորություն է ընձեռում միշտ լինել կապի մեջ և հարազատների հետ կիսել տոնական տրամադրությունն ու վառ տպավորությունները»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Զանգ կատարելու համար ռոմինգում գտնվող Beeline բաժանորդն իր հեռախոսից պետք է հավաքի հետևյալ USSD հրահանգը` *135*374YYXXXXXX#, որտեղ YY ՀՀ կապի օպերատորների կոդն է, XXXXXX - բաժանորդի 6-նիշ հեռախոսահամարն է: Ծառայության տարիֆիկացումն իրականացվում է բաժանորդների միջև կապի հաստատման պահից` համաձայն բաժանորդի ռոումինգային գոտու մուտքային զանգերի պայմանների:

07:01 | 20.11.12 | News | 4834
ArmenTel (Beeline trademark) announced the launch of a new \"Armenian Bridges\" service which allows Beeline subscribers in roaming to initiate an incoming call to Armenia within the Beeline mobile network through a USSD request.
The new \"Armenian Bridges\" service allows connecting to all subscribers of other telecommunication operators of Armenia. The call is free for the subscribers the roamer will connect to through USSD command, the company reported.
\"Using \"Armenian Bridges\" offer, Beeline subscribes will be able to considerably save on the communication services in roaming. For instance, in case of a common call to Armenia from Beeline tariff zone within the CIS the cost of the minute of talk makes AMD360. Using \"Armenian Bridges\" service, the minute of talk from the tariff zone makes AMD 200\", noted the company.
\"On the threshold of the season of winter holidays, ArmenTel prepared a special offer for the subscribers who are going to spend their New Year vacation abroad. Owing to \"Armenian Bridges\" service, our customers will be able to cut off their roaming expenses in any corner of the world. The company\'s new initiative will allow Beeline subscribers to always connect to their family members, share with festive moods and bright impressions despite the distance\", noted ArmenTel CEO Igor Klimko. --0--