07:01 | 20.11.12 | Նորություններ | 4862
ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) գործարկել է «Հայկական կամուրջներ» ծառայությունը, որը հնարավորություն է ընձեռում Beeline բաժանորդներին ռոումինգում գտնվելիս USSD հրահանգի միջոցով Beeline բջջային կապի համակարգում նախաձեռնել մուտքային զանգ Հայաստանից:
«Հայկական կամուրջներ» նոր ծառայությունը թույլ է տալիս կապվել Հայաստանում կապի բոլոր օպերատորների բաժանորդների հետ: Զանգն անվճար է Հայաստանում գտնվող այն բաժանորդի համար, ում հետ կկապվի ռոմինգում գտնվող բաժանորդը USSD հրահանգի միջոցով, հայտնել են ընկերությունում:
«Beeline բաժանորդները կարող են բավականին խնայել ռոմինգ ծառայությունների համար` օգտվելով «Հայկական կամուրջներ» ծառայությունից: Այսպես, օրինակ, Beeline ԱՊՀ սակագնային գոտուց Հայաստան սովորական զանգ կատարելիս մեկ րոպեի արժեքը կազմում է 360 դրամ, իսկ «Հայկական կամուրջներ» ծառայությունից օգտվելիս մեկ րոպեի արժեքը նշված սակագնային գոտու համար կազմում է 200 դրամ», - նշել են ընկերությունում:
«Ձմռան տոների նախաշեմին ԱրմենՏելը պատրաստել է հատուկ առաջարկ հատկապես նրանց համար, ովքեր պատրաստվում են տոներն անցկացնել արտերկրում: «Հայկական կամուրջներ» ծառայությունը հնարավորություն է ընձեռում մեր բաժաներդներին կրճատել ռոմինգի ծախսերն անկախ նրանից, թե աշխարհի որ մասում են գտնվում: «ԱրմենՏել» ընկերության այս նախաձեռնությունը Beeline բաժանորդներին հնարավորություն է ընձեռում միշտ լինել կապի մեջ և հարազատների հետ կիսել տոնական տրամադրությունն ու վառ տպավորությունները»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Զանգ կատարելու համար ռոմինգում գտնվող Beeline բաժանորդն իր հեռախոսից պետք է հավաքի հետևյալ USSD հրահանգը` *135*374YYXXXXXX#, որտեղ YY ՀՀ կապի օպերատորների կոդն է, XXXXXX - բաժանորդի 6-նիշ հեռախոսահամարն է: Ծառայության տարիֆիկացումն իրականացվում է բաժանորդների միջև կապի հաստատման պահից` համաձայն բաժանորդի ռոումինգային գոտու մուտքային զանգերի պայմանների:

07:01 | 20.11.12 | Новости | 4957
АрменТел (торговая марка Beeline) объявила сегодня о запуске услуги «Армянские мосты», которая позволяет абонентам Beeline, находящимся в роуминге, посредством USSD-запроса инициировать в системе мобильной связи Beeline входящий звонок из Армении.
Новая услуга «Армянские мосты» позволяет связаться с абонентами связи всех операторов Армении. Для абонентов в Армении, с которыми роумер свяжется посредством USSD-запроса, звонок бесплатный, сообщили в компании.
«Воспользовавшись предложением «Армянские мосты», абоненты Beeline смогут значительно сэкономить на услугах связи в роуминге. Так, например, при обычном звонке в Армению из тарифной зоны Beeline СНГ стоимость минуты разговора составляет 360 драмов. При использовании услуги «Армянские мосты» одна минута разговора из данной тарифной зоны составляет 200 драмов»,- отметили в компании
«В преддверии сезона зимних праздников АрменТел подготовила для абонентов, планирующих провести новогодний отпуск за рубежом, специальное предложение. Благодаря услуге «Армянские мосты», находясь в любой точке мира, наши клиенты могут сократить расходы на роуминг. Новая инициатива компании позволит абонентам Beeline, несмотря на расстояние, всегда быть на связи со своими родными, делиться с ними праздничным настроением и яркими впечатлениями», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Для того чтобы инициировать вызов, абоненту Beeline, находящемуся в роуминге в другой стране, необходимо на своем телефоне набрать USSD-команду: *135*374YYXXXXXX#. где YY - префикс оператора связи РА; а XXXXXX – шестизначный номер вызываемого абонента. Услуга тарифицируется согласно условиям входящих звонков роуминговой зоны и осуществляется с момента установки связи между клиентами.