05:17 | 11.12.12 | Նորություններ | 2957
«ԱրմԹեք-2012» համաժողովի շրջանակում ՀՀ կառավարության եւ «Ինթել» ընկերության միջեւ կնքվել է հուշագիր՝ Հայաստանում գիտահետազոտական կենտրոն հիմնելու մասին:
ՀՀ կառավարությունը համաժողովի շրջանակում Հայաստանում չիպերի գործարան հիմնելու մասին հուշագիր է կնքել «Կորպորասիոն Ամերիկա» ընկերության հետ:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է Սիլիկոնյան Հովտում աշխատող հայազգի երիտասարդ մասնագետների հետ, որոնցից շատերն ունեն սեփական փոքր եւ միջին բիզնեսներ, մի մասն էլ աշխատում է հանրահայտ ՏՏ ձեռնարկություններում:

05:17 | 11.12.12 | Новости | 2962
В рамках форума «АрмТек-2012» между правительством Армении и компанией Intel подписан меморандум об основании научно-исследовательского центра в Армении.
Правительство Армении в рамках форума подписало также меморандум о создании завода по производству чипов с компанией «Корпорасион Америка».
Премьер-министр Армении Тигран Саргсгян встретился с армянскими специалистами, работающими в Силиконовой долине. У многих из них есть свои малые и средние компании, а другая часть работает в известных IT-компаниях.