09:36 | 30.01.13 | Նորություններ | 5748
«Այբ» ավագ դպրոցի հետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համագործակցությունը մեկնարկել է 2011 թվականից: Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորն իրականացրել է դպրոցի ՏՏ ենթակառուցվածքների բարելավմանն ուղղված ծրագիր:
Կազմակերպվել է նաեւ փորձի փոխանակում եւ վերապատրաստում՝ սարքավորումների հետագա շահագործմանը աջակցելու նպատակով:
Ցանցի ինժեներական սպասարկումը ներառվել է դպրոցի գործող համակարգում՝ ներքին ցանցի արդյունավետությունը եւ անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու նպատակով: Աշակերտներին տրված է համացանցից անվճար հիմունքներով օգտվելու (20 Մեգաբիթ/վրկ արագությամբ ֆայլեր ներբեռնելու եւ վերբեռնելու ) հնարավորություն:
«Կիրթ, բացահայտող, խելացի, վերլուծող, պատասխանատու եւ հեռատես երիտասարդությունը կարող է ոչ միայն հաղթահարել գոյություն ունեցող մարտահրավերը, այլեւ թելադրել զարգացման իր պայմանները: Դրանք պետք է ձեւավորվեն միմյանց հանդեպ հարգանքի, ազնիվ մրցակցության եւ անպայման արդյունքի հասնելու վճռական աշխատասիրության վրա»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը դպրոցի աշակերտներին:

09:36 | 30.01.13 | Новости | 5664
Сотрудничество ВиваСелл-МТС и старшей школой «Айб» началось в 2011 году. Ведущий телекоммуникационный оператор Армении реализовал программу, направленную на улучшение ИТ-инфраструктуры школы. Были также организованы обмен опытом и переподготовка - с целью содействия дальнейшей эксплуатации оборудования.
Инженерное обслуживание сети было включено в действующую систему школы с целью повышения уровня эффективности и безопасности внутренней сети. Школьники могут бесплатно пользоваться интернетом (загрузка и скачивание файлов со скоростью в 20Мбит/сек).
«Образованная, творческая, умная, ответственная и дальновидная молодежь может не только преодолеть существующие проблемы, но и диктовать свои условия развития», - сказал Ральф Йирикян ученикам школы.