13:08 | 31.01.13 | Նորություններ | 4573
2012թ. ապրիլից սկսած՝ Օրանժ Արմենիայի բաժանորդները, գտնվելով Ռուսաստանում եւ միանալով MegaFon-ի ցանցին, Orange-ի եւ MegaFon-ի բաժանորդներին զանգահարում ու վերջիններից զանգեր են ստանում 30 դրամ/րոպեով:
Ս.թ. փետրվարի 1-ից սկսած՝ Օրանժ Արմենիայի բաժանորդները նաեւ կօգտվեն 30 դրամ/ՄԲ սակագնից՝ ՄեգաՖոնի ցանցում GPRS ռոմինգից օգտվելիս, հայտնել են ընկերությունում:
«Ռուսաստանը հայաստանցիների կողմից ամենաշատ այցելվող երկրների ցանկում է, եւ անցած տարվա ընթացքում մենք նկատեցինք, որ մեր բաժանորդներից շատերն են օգտվում այս առաջարկից: Այս առաջարկի շնորհիվ ռոմինգը դադարում է լինել շքեղություն եւ պարզապես դառնում է ճամփորդության հարմարավետությունն ապահովող ծառայություն: Ուրախ ենք, որ մեր բաժանորդները կարող են Ռուսաստանում հարմարավետ կերպով օգտվել ռոմինգից՝ միանալով MegaFon-ի ցանցին», ասել է Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
MegaFon-ի ցանցում Orange Արմենիայի բաժանորդներն ունեն այլ առավելություններ եւս. բոլոր այլ մուտքային զանգերի եւ տեղական այլ օպերատորների բաժանորդներին ուղղված ելքային զանգերի մեկ րոպեի արժեքն է 60 դրամ, իսկ դեպի Հայաստանի այլ ցանցերի բաժանորդներին կատարված զանգերինը` 120 դրամ:

13:08 | 31.01.13 | Новости | 4564
Абоненты Оранж Армения с апреля 2012 года, находясь в России и подключившись к сети MegaFon, смогут звонить и получать звонки абонентам и от абонентов Orange и MegaFon по тарифу 30 драм/мин.
Абоненты Оранж Армения с 1-ого февраля этого года также смогут воспользоваться тарифом 30 драм/Мб при использовании GPRS-роуминга в сети Мегафон, сообщили в компании.
«Россия - в списке стран, наиболее посещаемых армянами, и в течение прошлого года мы заметили, что многие из наших абонентов пользуются этим предложением. Благодаря данному предложению, роуминг прекращает быть роскошью и становится услугой, обеспечивающей комфорт во время путешествия. Мы рады, что наши абоненты могут свободно пользоваться роумингом в России, подключаясь к сети MegaFon», - заявил гендиректор Оранж Армения Франсис Желибтер.
Абоненты Оранж Армения в сети MegaFon имеют и другие преимущества: цена за все иные входящие и исходящие звонки на номера других местных операторов составит 60 драмов, а на звонки сетям других операторов в Армении - 120 драмов.