Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հասմիկ Պողոսյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2013 թվականին ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը մշակութային նախագծերի իրականացման համար կհատկացնի 1,2 մլրդ դրամ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այս մասին ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը՝ ներկայացնելով ՀՀ մշակույթի նախարարության հետ համագործակցության այս տարվա ծրագրերը:
Կարեւորելով մշակութային ոլորտը՝ նա ասել է, որ մշակույթը հասարակության ինքնության պատկանելիության հենասյուններից մեկն է: Ռալֆ Յիրիկյանն այլ ընկերություններին հորդորել է “ձեռք մեկնել” հայկական մշակույթին, որպեսզի “մենք արագ քայլերով գնանք դեպի զարգացում”:
Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, իր հերթին, տեղեկացրել է, որ այս տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսական աջակցությամբ Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում կբեմադրվի “Սայաթ-Նովա” մյուզիքլը, կնշվի Արամ Խաչատրյանի 110-ամյակը, ամերիկյան ընկերության կողմից կնկարահանվի ֆիլմ կոմպոզիտորի ստեղծագործական կյանքի մասին, բացի այդ կֆինանսավորվեն մի շարք երաժշտական փառատոններ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունն իր գործունեության տարիների ընթացքում ընդհանուր առմամբ մշակութային նախագծերի իրականացման համար հատկացրել է շուրջ 6,5 մլրդ դրամ, որոնցից 952 մլն դրամ՝ 2012 թվականին:

13:52 | 12.02.13 | Новости | 4150
Как сообщает Медиамакс, об этом заявил сегодня гендиректор компании Ральф Йирикян, представляя программу сотрудничества с министерством культуры Армении на этот год.
Особо подчеркнув важность сферы культуры, он заявил, что культура является одной из опор национальной идентичности общества. Ральф Йирикян призвал другие компании “подать руку” армянской культуре, чтобы “мы развивались быстрыми темпами”.
В свою очередь, министр культуры Армении Асмик Погосян сообщила, что в этом году при финансовом содействии ВиваСелл-МТС в Национальном академическом театре имени Сундукяна будет поставлен мюзикл “Саят-Нова”. Среду других проектов – мероприятие по поводу 110-летия Арама Хачатуряна, в том числе съемка фильма о творческой жизни композитора. Будут профинансированы также несколько музыкальных фестивалей.
Компания ВиваСелл-МТС с начала своей деятельности выделила в целом на реализацию проектов в сфере культуры около 6,5 млрд. драмов, из которых 952 млн. – в 2012 году.