09:38 | 22.02.13 | Նորություններ | 4359
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցության շնորհիվ տեխնիկապես հագեցված կրթական լաբորատորիան, համացանցի ընձեռած տեղեկատվական հզոր բազան եւ ուսումնական գործընթացների կազմակերպման ժամանակակից մեթոդն այսուհետեւ հասանելի կլինեն նաեւ Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանում:
Բուհը համալրվել է ուսումնական գործընթացների պահանջներից բխող արժեքավոր սարքավորումներով. «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակում գործող 3G երթուղիչով, ինտերնետ հասանելիությամբ, 9 համակարգչով ապահովված լսարանով, լազերային տպիչով եւ լուսարձակով ապահովված ինտերակտիվ գրատախտակով:
Նոր հնարավորությունները համալսարանին թույլ կտան օնլայն միանալ Վանաձորում եւ Արցախում գործող մասնաճյուղերին եւ արդյունավետ դասընթացներ կազմակերպել ուսանողների ավելի լայն լսարանի համար:
Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանն ունի այս լաբորատորիայից առավելագույն արդյունավետությամբ օգտվելու հաջողված փորձ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ համագործակցության արդյունքում, համալսարանի Ագրոբիզնեսի հետազոտությունների եւ կրթության միջազգային կենտրոնում, դեռ մեկ տարի առաջ է սկսել գործել տեսակոնֆերանսների ժամանակակից դահլիճը, որը համացանցի միջոցով վիրտուալ կատարյալ ուսումնական միջավայր է ապահովել այս եւ արտերկրյա հեղինակավոր համալսարանների միջեւ:
«Նոր տեխնոլոգիաները ենթադրում են ժամանակի տնտեսում, տեղեկացվածության բարձր մակարդակ եւ արագ որոշումներ կայացնելու հմտություն: Մենք ձգտել ենք ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որոնք ապահովելու են ուսանողի հաջողելու հավանականությունը: Մասնագիտացման ճանապարհին նրանց ճիշտ ուղղորդելու առաջին քայլը, թերեւս, եղած տեղեկատվությունից առավելագույնս ճիշտ եւ արդյունավետ օգտվելու հմտության ուսուցանումն է»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:38 | 22.02.13 | News | 4464
VivaCell-MTS supports higher educational institutions in fulfilling their educational strategies. The technically equipped educational laboratory, the huge information flows provided by the Internet, and contemporary methods of education are now available at the National Agrarian University of Armenia.
Armenia’s leading telecommunications operator has provided the university with valuable equipment necessary for organizing the educational process: a 3G router operating in the frames of “Home-Zone Turbo” package, an auditorium equipped with 9 computers connected to the Internet, laser printer and a smart board with a projector. The new technologies will help the university keep in touch with the Vanadzor and Artsakh branch and organize classes for wider audiences.
The National Agrarian University of Armenia has already successfully used the opportunities given by this lab. As a result of cooperation with VivaCell-MTS, a year ago the international center for agribusiness research and education of the university was equipped with a state-of-the-art conference hall, which is now a perfect learning environment connecting the universities with peer organizations abroad via the Internet.
“New technologies help to save time, ensure high level awareness and rapid decision-making skills. We strive to create conditions, which will ensure success for the students. The first step to steer them on their professional way is to teach them the skill of efficiently using the maximum of the available information,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.