11:41 | 28.02.13 | Նորություններ | 5415
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում հանդես է եկել բիզնես-նորարարությունների վերաբերյալ դասախոսությամբ:
Դասախոսության հիմքում ընկերության իրականացրած նորարարական նախագծերն էին: Յիրիկյանն իր դասախոսության ընթացքում անդրադարձել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մարքեթինգի մասնագետների մշակած եւ հաջողությամբ իրականացված նորարարական նախագծերին:
Դասախոսության ընթացքում Ռալֆ Յիրիկյանը նաեւ խոսել է ստեղծագործական մտածողությունը խթանող այնպիսի գործոններից, ինչպիսիք են արտադրողականության մշակույթը եւ սոցիալական ինստիտուտների դերը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տնօրենը ներկայացրեց ընկերության ղեկավարման ընթացքում կուտակված փորձն ու կարեւոր դիտարկումներ այն մասին, թե ինչպես ընկերությանը հաջողվեց դառնալ հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատարը, անըդմեջ պահպանել իր նվաճած դիրքերն ու արձանագրել նոր հաջողություններ:
«Իսկ ի՞նչն է խոչընդոտում նորարարական մտածելակերպը: Դա միօրինակությունն ու «քարանձավային» մտածելակերպերն են, որոնք պետք է հաղթահարվեն: Տեխնոլոգիաներն ու տարատեսակ տեխնոլոգիական մշակումները համեմատաբար ավելի հեշտ լուծելի խնդիրներ են, քանի որ հանդիսանում են նորարարական մտածողության արդյունքը: Առաջին քայլը, որ պետք է կատարի «բաց» եւ ներառական մտածելակերպ ունեցող ղեկավարը, նորարարական մտածողությունը խթանող միջավայրը ինստիտուցիոնալ հիմքերի վրա դնելն է իր ղեկավարած ընկերությունում», - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:41 | 28.02.13 | News | 5405
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian delivered a lecture on business innovations at the American University of Armenia.
Ralph Yirikian’s lecture was interactive and based on real-world examples. VivaCell- MTS General Manager presented successful business projects implemented by the Company’s marketing specialists, company informs.
In his lecture Ralph Yirikian focused on broader factors accountable for creativity, such as productivity culture, the role of social institutions, and the prevailing types of personality within the society. He shared on his observations made at VivaCell-MTS, major factors that helped the Company become a market leader and remain as such.
“So what is the stumbling block on the way to innovative thinking? Conventionality, ‘cave’ thinking that should be overcome. Technology, solutions are much easier as they are just the products of innovative way of thinking. So, what an open-minded business leader employing inclusive managerial approach should do is to institutionalize the supportive conditions for innovative thinking,” said Ralph Yirikian.