18:13 | 02.04.13 | Նորություններ | 4037
Շուրջ 6 տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը համագործակցում է աուտիզմով տառապող երեխաների կենտրոնի հետ` ձգտելով ֆինանսական աջակցությամբ հնարավորինս մեծացնել իրականացվող ծրագրերի արդյունավետությունը. դրա արդյունքում մշակվել եւ իրականացվել են նոր ծրագրեր, վերապատրաստվել են մասնագետներ եւ ավելի շատ երեխաներ են ընդգրկվել այդ ծրագրերում, հայտնել են ընկերությունում:
Այս տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կենտրոնին տրամադրել է 16 մլն. դրամ: 2009թ.-ից մինչեւ օրս ընկերությունը կենտրոնին հատկացրել է 80 մլն. 500 հազար դրամ:
«Ամենամեծ չարիքն անտարբերությունն է: Ցանկացած խնդիր հաղթահարելի է, երբ կա խնդրով մտահոգ եւ աջակցության պատրաստակամ հասարակություն: Մենք եղել եւ մնում ենք Ձեր կողքին` հուսահատության դռները փակելու, երազելու եւ այդ երազանքներն իրականացված տեսնելու համար: Միասին կարելի է հասնել դրական արդյունքի»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Աուտիզմով տառապող երեխաների կենտրոնը միակն է Հայաստանում, որ մատուցում է շաբաթական մինչեւ 40 ժամ հատուկ թերապիա-դասընթացներ:

18:13 | 02.04.13 | Новости | 4005
Около 6 лет ВиваСелл-МТС сотрудничает с Центром страдающих аутизмом детей, стараясь повысить эффективность реализуемых программ посредством финансового содействия: в результате этого были разработаны и внедрены новые программы, специалисты прошли переподготовку и все больше детей были вовлечены в эти программы, сообщили в компании.
В этом году ВиваСелл-МТС предоставила Центру 16 млн. драмов. С 2009 года по сегодняшний день компания предоставила центру 80,5 млн. драмов.
"Безразличие - самое большое зло. Любую проблему можно решить, если общество заинтересовано и готово помочь. Мы поддерживали и будем поддерживать вас для того, чтобы вы могли мечтать и видеть, как эти мечты сбываются. Вместе мы сможем добиться реальных результатов",- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Центр детей, страдающих аутизмом, является единственным в Армении, который обеспечивает курсы терапии до 40 часов в неделю.