17:14 | 16.04.13 | Նորություններ | exclusive 5533
Յուքոմ ընկերությանը պատկանում է Ինտերակտիվ ԹիՎի-ի բաժնետոմսերի 100%-ը, սակայն ընկերությունները չեն նախատեսում միաձուլվել, այսօր Մեդիամաքս-ին ասել է Յուքոմ-ի կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանը:
Մեկնաբանելով «Ինտերակտիվ թիվի»-ի տնօրեն Արսեն Բաբաջանյանի հայտարարությունը այն մասին, որ նա «տեղեկություն չունի իր ընկերության եւ «Յուքոմ»-ի միաձուլման գործընթացի վերաբերյալ», Արամ Բարսեղյանն ասել է, որ ընկերությունները իրոք միաձուլվելու մտադրություններ չունեն եւ գործում են ինքնուրույն` սեփական ռազմավարություններով:
Արձագանքելով Մեդիամաքս-ի այն դիտարկմանը, որ Յուքոմն ու Ինտերակտիվ-ն, ըստ էության, մրցակիցներ են (երկուսն էլ տրամադրում են ինտերնետի եւ թվային հեռուստատեսության ծառայություններ), Արամ Բարսեղյանն ասել է, որ թեեւ երկու ընկերություններն էլ նման ծառայություններ են մատուցում, սակայն դրանք տարբերվում են թե բովանդակությամբ, թե որակով եւ ունեն տարբեր թիրախային շուկաներ:
«Ինտերակտիվը մատուցում է իր ինտերնետային եւ հեռուստատեսային ծառայությունները ոչ թե օպտիկամանրաթելով, ինչպես մենք, այլ կոաքսիլ մալուխով: Ինտերակտիվի հեռուստատեսության ծառայությունը չի մատուցվում IPTV տեխնոլոգիայով, ինչպես մեզ մոտ: Ինտերակտիվն աշխատում է ավելի ցածր սակագնային սեգմենտում՝ առավելապես ուսանողական հանրության վրա», - ասել է Արամ Բարսեղյանը:

17:14 | 16.04.13 | Новости | exclusive 5625
Компании «Юком» принадлежат 100% акций «Интерактив ТиВи», однако компании не планируют сливаться, сказал сегодня в беседе с Медиамакс комерческий директор Юком Арам Барсегян.
Комментирую вчерашнее заявление директора «Интерактив ТиВи» Арсена Бабаджаняна о том, что «он не в курсе» о слиянии руководимой им компании с Юком, Арам Барсегян сказал, компании на самом деле не планируют сливаться и работают отдельно, согласно индивидуальным стратегиям.
Отвечая на замечание Медиамакс о том, что компании, по сути, являются конкурентами (обе предоставляют интернет-услуги и цифровое телевидение), Арам Барсегян сказал, что, несмотря на то что, обе компании предоставляют схожие услуги, они отличаются как по контенту, так по качеству и целевой аудитории.
«Интерактив предоставляет интернет и цифровое телевидение не через оптико-волоконный кабель, как мы, а через коаксиальный кабель. В отличие от нас, цифровое телевидение они не поставляют посредством технологии IPTV. Кроме того, Интерактив работает в более низком ценовом сегменте, ориентируясь, в основном, на студенческую аудиторию», - сказал Арам Барсегян.